تاریخ: ۲۰:۵۷ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
نام نویسنده: مرتضی خالقی

در شرایطی که انتظار می‌رفت در پایان نیم فصل تنها اخبار مربوط به نقل و انتقالات پرسپولیس را در تیتر قرار دهد، مشکلات مالی و اعتراض بازیکنان عصر دوشنبه سرخ‌ها را خبرساز کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

سرمربی کروات سرخپوشان بعد از دستیابی به امتیازات لازم در نیم فصل و باقی ماندن در کورس قهرمانی لیگ برتر فصل هجدهم برخلاف دیگر تیم‌ها همچنان تمرینات تیمش را دنبال می‌کند.

برانکو برای اینکه ریکاوری مناسبی برای یک فصل پرماجرا بعد از محرومیت نقل و انتقالاتی را برای شاگردانش در نظر داشته باشد، برنامه تمرینی آنها را تا پنجشنبه این هفته دنبال و طراحی کرد و البته شاید این مساله به موضوعی برای اینکه در صورت عدم دریافت مطالبات، بحث اعتراض را در فضای تمرینی فراهم کنند نیز مرتبط باشد!

بعد از تمرین روز گذشته که طبق اعلام مدیریت جدید قرار بود معوقات بازیکنان پرداخت شود و این موضوع با نمایش عدد پرداختی به بازیکنان به محلی برای اعتراض آنها در چنل گروهی آنها تبدیل شد و با پیگیری‌شان مشخص شد که برخلاف وعده ایرج عرب به عنوان مدیر جدید آنها به عدد پایین‌تر از توافق برای دستیابی به پنجاه درصد نیم فصل رسیده‌اند.

ایرج عرب چهار روز بعد از دریافت حکم مدیریت خود تنها موفق به دریافت منابع مالی سه و نیم میلیاردی برای تیمش شد و در نهایت تقسیم آن بین بازیکنان، آنها را در پایان نیم فصل به ۳۰ تا ۳۵ درصد رساند. موضوعی که به بازیکنان خوش نیامد و در جلسه تمرینی امروز با برانکو مدعی شدند تا وعده باشگاه در پرداخت مبلغ موردنظر انجام نشود تمرین را دنبال نخواهند کرد و سرمربی کروات هم که همواره در جبهه بازیکنان بوده آنها را در تصمیم‌شان مختار دانست.

 

 

تمرین امروز انجام نشد و راپورت‌های خبری میان دو طرف (مدیریت و بازیکنان) نتیجه خوشایندی هم در پی نداشت آنجا که ایرج عرب با تهدید خود بازیکنان را به شدت شاکی کرد( سرپرست پرسپولیس مدعی شد در صورتی که این تصمیم پابرجا بماند، آنها باید عواقب آن را بپذیرند که به نظر می‌رسد منظورش جرایم از سوی باشگاه است)

بازیکنان با این صحبت به شدت عصبانی شدند و در نهایت اعلام کردند تمرینات را دنبال نمی‌کنند. بعد از آن بازیکنان طبق برنامه در هتل المپیک حضور یافتند تا در ضیافت ناهار برانکو ایوانکوویچ که برای قدردانی از زحماتی که در طول فصل کشیده بودند حضور یابند.

در این مراسم البته ایرج عرب نیز حضور یافت و با کاپیتان‌های تیم صحبت کرد و از مشکلاتی که اکنون دنبال می‌کنند حرف زد. با این حال بازیکنان به دنبال حق خود بودند که در طول هفته‌ها و ماه‌های اخیر با توجه به شرایط باشگاه در قبال مشکلات مالی گذشته و مطالبات بازیکنان قدیمی سکوت کرده بودند. با این حال باشگاه بار دیگر به آنها وعده داد و این در حالی است که هنوز منابع مالی مربوط به پاداش نایب قهرمانی آسیا نیز با توجه به تحریم‌ها به دست باشگاه نرسیده است.

 

مدیران باشگاه البته قول داده‌اند تا پیش از شروع مجدد تمرین و اعزام تیم به اردوی دوحه این مانع را برطرف کنند و علیرغم غرولندهای شکل گرفته با اعلام همکاری آنها همراه شده است.

بازیکنان بعد از صحبت‌هایی که داشتند ناهار را به مهمانی برانکو صرف کردند و عکس‌های یادگاری خود را گرفتند تا آپ کردن در صفحات شخصی‌شان به این روز پرماجرا اینچنین پایان دهند.

پاسخی بگذارید