تاریخ: ۱۷:۱۴ :: ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
نام نویسنده: مرتضی خالقی

وینفرد شفر سرمربی استقلال می گوید پدیده کار تیمی خوبی در زمین انجام می دهد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

وینفرد شفر سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری پیش از دیدار با پدیده مشهد، گفت: فردا بازی بسیار سختی داریم و تیم بسیار خوبی برابر ما قرار می گیرد که کار گروهی خوبی انجام می دهد. من بازی های آخر این تیم را دیدم و آنالیز کردم و ما باید یک عملکرد سطح بالا داشته باشیم. من بازی با سپاهان و چند دیدار دیگر را دیدم و آنها کار تیمی خوبی دارند و ما باید با نهایت توانایی در زمین برای جنگیدن و فوتبال بازی کردن، ظاهر شویم و بعد از بازی بگوییم نتیجه خوبی گرفتیم. در دو بازی قبلی ۸ گل زدیم و امیدوارم همان ذهنیت را در این دیدار داشته باشیم.

او افزود: هواداران همیشه یار دوازدهم ما هستند و هر وقت هوادارانمان را در شهرهای مختلف می‌بینیم، فوق‌العاده است که هواداران همیشه حامی ما هستند. امیدوارم هواداران در بازی فردا به ورزشگاه بیایند و پس از آن وارد تعطیلات نیم‌فصل شویم.

 

سرمربی استقلال درباره برنامه این تیم در تعطیلات نیم‌فصل گفت: ما از سه،‌‌ چهار هفته قبل درباره این موضوع با مدیرعامل صحبت کردیم که سه، چهار گزینه داریم. باید به اردوی نیم‌فصل برویم. این موضوع خیلی مهم است و امیدوارم مدیرعامل در دو، سه روز آینده اوکی این موضوع را به ما بدهد. گزینه‌های ما هم داخلی و خارجی است.
شفر درباره این که آیا در مسابقات دوستانه کیش شرکت می کند، گفت: درباره حضور در کیش، شاید این جزیره در رتبه‌بندی لیستی که ما داریم، رتبه ۳ باشد. البته جزیره زیبایی است اما مهم‌تر این است که اردوی ما خارج از کشور باشد.

 

او درباره حضور بازیکنان زیادی از استقلال در اردوی تیم‌ملی امید و بزرگسالان بیان کرد: از این بابت بسیار خوشحالم. همه دیدند که ما سخت در باشگاه کار کردیم و علی کریمی، روزبه،‌ پژمان در تیم‌ملی هستند و باعث خوشحالی من هستند. الان که آن‌ها در تیم‌ملی هستند خوشحالم ولی قبلا در زمان بازی ما با السد،‌ آن‌ها برای حضور در بازی دوستانه به تیم‌ملی دعوت شدند. البته درباره بازیکنان امید ما باید بگویم که برای مثال بازیکنی مانند رضا کریمی که در عمان مصدوم شد باید به ایران برمیگشت. یا اللهیار که باید استراحت کند. بازیکنان ما انسان هستند و ماشین نیستند و باید استراحت کنند.

سرمربی استقلال درباره روند انتخاب دستیارش و مصاحبه اخیر ساناک که گفته بود دلیل رفتنش را از شفر بپرسند، توضیح داد: چند روز قبل با مدیرعامل صحبت کردیم. یک دستیار در نظر داریم که منتظر پیش قرارداد است. مدیرعامل در جریان است و قرار است این پیش قرارداد را برای او بفرستند تا او مطالعه کند.

 

شفر ادامه داد: قبل از این که درباره سانی صحبت کنم. باید نکته‌ای مهم به خصوص برای تلویزیون بگویم. من همواره صادق هستم. از زمانی که به تیم آمدم، درباره تیم، کادر و بازیکنانم صحبت کردم و صادق بودم. استقلال یکی از بهترین تیم‌های آسیا مثل منچستر و رئال مادرید است. افراد بسیار مهم در استقلال حضور داشتند و من می‌دانم پورحیدری در استقال چه کار کرده است. استقلال یک باشگاه ویژه در آسیا است و باید بدانیم چه رفتاری باید انجام بدهیم. درباره سانی و پستی که منتشر کرد همه چیز را از قبل می دانستم. سانی به خاطر مسائلی که از قبل داشت بیمار بود. مهم‌ترین چیز برای ما و کادرم احترام است. وقتی کسی مریض است باید به آن احترام گذاشت مانند پادوانی. باید کاری کنیم که حمایت کنیم نه این که کاری کنیم که علیه آن‌ها باشد. من با او همیشه در ارتباط بودم. من و ساشا با مدیرعامل باشگاه صحبت کردیم و از آن‌ها خواستم که لطفا او را تحت فشار نگذارید. آن‌ها هم قبول کردند. ممکن نیست که فرد دیگری کار دیگری بکند. باتوجه به جایگاهی که استقلال دارد باید رفتار محترمانه داشته باشیم. اگر یک نفر در این مسیر حرکت نکند، برای ما مشکل ساز است. ما فردا بازی داریم و باز این مشکل برای ما پیش آمده است. همیشه ۳۰ درصد از توان من صرف این مشکلات شده است. همیشه در باشگاه گفتم که صحبت اضافه انجام ندهید و ساکت باشید. بارها گفتم که مدیرعامل و سرمربی باید درباره مسائل مهم باشگاه صحبت کنند. ما بهترین هواداران آسیا را داریم. وقتی به رشت رفتیم، تعدادی از کودکان و زنانی که اجازه حضور در ورزشگاه را نداشتند گریه می‌کردند. ما باید مانند رئال مادرید ساکت باشیم. فکر می‌کنید چرا رئال مادرید موفق بوده است، چون در سکوت کار کردند. باید در سکوت و آرامش باشیم و در مسیر حرکت کنیم.

پاسخی بگذارید