تاریخ: ۱۷:۲۹ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
نام نویسنده: مرتضی خالقی

منشا همچنان تا صدر جدول گلزنان خارجی تاریخ باشگاه پرسپولیس تنها ۲ گل فاصله دارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

منشا در دو فصل اخیر عملکرد خیلی خوبی در ترکیب خط حمله پرسپولیس نداشته اما با این حال در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، لیگ برتر و جام حذفی روی هم ۱۴ گل به ثمر رسانده و دومین گلزن برتر سرخ ها در دو سال اخیر به شمار می رود.

 

به ثمر رساندن ۱۴ گل باعث شده تا مهاجم سیه چرده سرخ ها بالاتر از ابراهیم توره ۱۳ گله و ایمون زاید ۱۲ گله، دومین گلزن خارجی برتر تاریخ باشگاه پرسپولیس باشد. در صدر جدول این جدول آلن ویتلی قرار دارد که در بین سال های ۵۵ تا ۵۷ شانزده گل زد. البته باید توجه داشت که این مهاجم باکیفیت انگلیسی به اندازه منشا و توره در پرسپولیس بازی نکرد چرا که آن زمان هم تعداد بازی های لیگ محدود بود و هم مسابقات آسیایی به این شکل برگزار نمی شد.

 

حالا منشا که از بازی با الدحیل تاکنون گلزنی نکرده، در آستانه باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس و خطر قرارگیری در لیست مازاد، امیدوار است بتواند برابر پارس جنوبی بدرخشد و یک بار دیگر خود را به کادرفنی و هواداران اثبات کند. او این فصل نمایش هایی به مراتب بهتر از گذشته داشته و نشان داده که می تواند فرم قبلی خود را به دست بیاورد اما بالاتر از هرچیزی برای یک مهاجم، گلزنی ملاک سنجش عملکرد قرار می گیرد.

 

در صورتی که منشا بتواند ۲ گل به پارس بزند، به رکورد آلن ویتل می رسد و پس از ۴۰ سال رکورد مهاجم سابق اورتون را خواهد شکست؛ مهاجمی که یکی از بزرگترین بازیکنان خارجی تاریخ فوتبال ایران است و همچنین اولین بازیکن غیر ایرانی دربی تهران نیز به حساب می آید.

پاسخی بگذارید