تاریخ: ۱۲:۳۹ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
نام نویسنده: مرتضی خالقی

بایرن مونیخ دیروز با یک بازی برتر و مقتدرانه موفق شد نورنبرگ را با نتیجه‌ی ۳-۰ از پیش رو بردارد. اما رابرت لواندوفسکی و جاشوا کیمیچ عوامل اصلی پیروزی بایرن بودند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

شاگردان نیکو کوواچ دیروز در حالی در آلیانز آرنا ورزشگاه خانگی‌شان به مصاف نورنبرگ رفتند که با کسب دو پیروزی در دو بازی قبلی خود روحیه‌ی بهتری پیدا کرده بودند و از تنش‌های چند هفته پیش فاصله گرفته بودند. بایرن مونیخ عزم خود را برای پیروزی در این بازی جزم کرده بود چون می‌دانست که در صورت پیروزی دست‌کم تا پایان امروز می‌تواند به رتبه‌ی دوم جدول صعود کند و به این ترتیب به دورتموند صدرنشین چنگ و دندان نشان بدهد.

اما کوواچ برای رسیدن قطعی به پیروزی، از استراتژی استفاده‌ی چرخشی از بازیکنانش دست کشیده بود و بسیاری از کارشناسان می‌گویند این یکی از عوامل مهم بازی خوب و نتیجه‌گیری بایرن مونیخ بوده است. کارشناسان در عین حال رابرت لواندوفسکی و جاشوا کیمیچ را بهترین بازیکنان بایرن در بازی دیروز و دو معمار اصلی پیروزی باواریایی‌ها می‌دانند.

لواندوفسکی دیروز دو گل به ثمر رساند و به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شد. او تا اینجا در فصل جاری بوندس‌لیگا ۱۴ گل به ثمر رسانده و ۴ پاس گل داده است. کارشناسان می‌گویند رابطه‌ی لواندوفسکی و توماس مولر روز به روز بهتر می‌شود و این نقش مهمی در نتایج خوب اخیر بایرن داشته است.

از سوی دیگر کیمیچ بار دیگر نشان داد که چه به عنوان دفاع راست و چه به عنوان هافبک دفاعی برای بایرن خوب بازی می‌کند و در این تیم نقش آچار فرانسه را پیدا کرده است. کیمیچ در مقابل نورنبرگ در فاز دفاعی بایرن و انتقال بازی بین خطوط سه گانه نقشی کلیدی داشت. کیمیچ یک ضربه‌ی زیبا را به تیر دروازه‌ی نورنبرگ کوبید که اگر گل شده بود می‌توانست عنوان زیباترین گل هفته را یدک بکشد. در سه بازی اخیر خط میانی بایرن از همکاری زوج کیمیچ- گورتزکا تشکیل شده و بایرن در این سه هفته ۱۰ گل به ثمر رسانده و تنها ۲ گل دریافت کرده است.

پاسخی بگذارید