تاریخ: ۱۲:۳۶ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
نام نویسنده: مرتضی خالقی

استقلال موفق شد در پر گل ترین دیدارش در زمان حضور شفر با نتیجه ۵-۰ سپیدرود رشت را شکست دهد و با دستی پر از شهر رشت به تهران برگردد .

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

به همین  منظور با صادق ورمرزیار یکی از متعصب ترین بازیکنان این باشگاه که تمام مدت فوتبالش را در استقلال سپری کرد گفتگو کردیم و نظرش را درباره این روزهای استقلال جویا شدیم.

او ابتدا درباره بازی استقلال و سپیدرود رشت گفت:« بازی بسیار خوبی بود و استقلال نشان داد که به ترکیب ایده الش دست پیدا کرده است و به همین خاطر بازی به بازی بهتر می شود و ضمن اینکه جوانان استقلال نیز نقش بارزی در این چند بازی اخیر ایفا کرده اند که این موضوع باعث خوشحالی است.

او در ادامه افزود:« استقلال وقتی به گل دوم رسید شیرازه تیم سپید رود از هم پاشید. من دلیلش را واقعا نمیدانم. بازیکنان هم از این فرصت بهترین استفاده را بردند و توانستند ۵ گل بزنند. این در شرایطی بود که شفر در این بازی تعویض های بسیار خوبی انجام داد؛ یکی از این تعویض ها رضا اذری بود که از آکادمی استقلال بالا آمده و به نظر می رسد آینده درخشانی در پیش روی دارد.»

وی درباره اینکه گفته می شود استقلال در این سه هفته اخیر محک جدی نخورده است خاطر نشان کرد:« من به هیچ وجه  چنین اعتقادی ندارم و اتفاقا فکر می کنم  گرفتن امتیاز از تیم های پایین جدول می تواند سخت تر هم باشد؛ چرا که این تیم ها شاید به گرفتن یک امتیاز هم قانع باشند و بازی مقابل آنها می تواند سخت باشد. هم استقلال خوزستان و هم صنعت نفت آبادان وهم سپید رود رشت  هر سه تیم بسیار خوبی بودند. سپید رود رشت هم به نظرمن همانطور که گفتم بعد از گل دوم شیرازه شان پاشید که فکر کنم به دلیل استرس زیاد باشد؛ اما نباید منکر این شویم که دیدارمقابل پدیده بسیار سخت است و استقلال کار راحتی در برابر این تیم خوب مشهدی نخواهد داشت.»

صادق ورزمرزیار خودش سال ها در سمت چپ خط دفاعی استقلال حمکرانی می کرد و به همین خاطر از او درباره سمت چپ خط دفاعی استقلال پرسیدیم و نظرش را جویا شدیم:« به  نظر من بازی های استقلال نشان داده است که هر زمان سمت چپ و راست خط دفاعی استقلال روند خوبی را داشته باشد  ودر فرم ایده آل خود به سر ببرند آن روز استقلال به مراتب راحت تر بازی می کند و به  گل  می رسد؛ اما  تنها نقطه ضعفی که می توان برای سمت چپ و راست دفاعی  قایل شویم  حرکت  سینوسی و عدم ثبات کیفیت است؛ بعضا تلورانس آن بیش از حد  است. در این چند بازی گذشته وریا غفوری همانطورکه از او انتظارمیرود بسیار آماده نشان داده و زکی پور نیز اگر همین طور با همین فرم بازی کند می تواند حتی به تیم ملی نیز دعوت شود.»

به عنوان اخرین سوال از صادق ورمرزیار درباره ضرورت  اضافه شدن به کادر فنی استقلال را پرسیدیم که او در همین ارتباط گفت:« من خودم در زمان ناصر خان حجازی و همچنین فیروز کریمی به عنوان دستیار اول  در تیم حضور داشتم و تا حدی به شرایط حاکم در نیمکت استقلال واقفم؛ به نظرم اقای شفر خودش یک تمرین دهنده حرفه ای است و با وجود تبحر او در امر تمرین دادن تیم  شاید به آن صورت  در تمرینات  احتیاج به کسی نداشته باشد؛ اما اعتقاد دارم که در جریان بازی  یک نفر باید روی نیمکت بنشیند و صرفا  به جای رفتن به کنار خط طولی زمین بازی را به خوبی ببیند و آنالیز کند و در هنگام تعویض ها به شفر مشاوره دهد.»

صادق ورمرزیار همچنین گفت:« بیژن طاهری یکی از خوب های استقلال و بسیار برایم محترم است به علت اینکه بیشتر وقتش را لب خط می گذراند، ضرورت وجود کسی مثل ساناک در تیم کاملا حس می شود که با نشستن روی نیمکت بتواند نظرات فنی مناسبی را به شفر بدهد. فکر می کنم  به خاطرعدم وجود چنین کسی است که  در این فصل شاهد تعویض های  تاثیر گذاری در ترکیب استقلال نبودیم. »

پاسخی بگذارید