تاریخ: ۱۳:۲۲ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
نام نویسنده: مرتضی خالقی

با جدایی دو عضو از هیات مدیره استقلال و ۳ عضو از هیات مدیره پرسپولیس عملا قدرت تصمیم گیری در راس مدیریت دو باشگاه محبوب پایتخت از بین می رود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

، قانون جدید بازنشستگی در فوتبال تاثیر بسزایی گذاشته و از آنجایی که مدیران زیادی بازنشسته هستند و باید سمت شان را ترک کنند، ترکش های این اتفاق گریبان خیلی از پست ها را می گیرد. علاوه بر مسائلی که در راس فدراسیون فوتبال  به وجود خواهد آمد، استقلال و پرسپولیس نیز از این موضوع استثنا نیستند و ۵ مدیر باید پست شان را ترک کنند.

در پرسپولیس مهم ترین تغییر درباره حمید رضا گرشاسبی است؛ سرپرست باشگاه پرسپولیس اگرچه هنوز رسما استعفا نداده اما راهی برای بقا ندارد و باید مدیریت باشگاه سرخپوش پایتخت را تحویل بدهد. از سوی دیگر حاجی بیگی و ابوالفضل روغنی دو عضو هیات مدیره پرسپولیس هم از سمت شان استعفا کرده اند و باید جای خود را به افراد دیگری بدهند. با جدایی ۳ عضو هیات مدیره (گرشاسبی، روغنی و حاجی بیگی) از پرسپولیس عملا هیات مدیره این باشگاه زیر حد نصاب رسیده است. حالا از جمع مدیران پرسپولیس فقط جعفر کاشانی می تواند در سمت ریاست هیات مدیره باقی بماند .

در استقلال هم شرایط خیلی تفاوتی نمی کند؛ جواد قراب و اکبر ملکی دو عضو بازنشسته هیات مدیره این باشگاه هستند که جدایی شان از جمع مدیران این باشگاه قطعی است. با رفتن این دو عضو هیات مدیره استقلال با حضور امیرحسین فتحی و حسن زمانی دو نفره خواهد شد و بازهم به زیر حد نصاب می رسد.

با شرایط کنونی از آنجایی که هیات مدیره ها حداقل باید ۳ نفره باشد، عملا هیات مدیره دو باشگاه محبوب پایتخت از قدرت تصمیم گیری ساقط می شود و وزارت ورزش به عنوان متولی استقلال و پرسپولیس هرچه سریع تر باید در راستای انتخاب اعضای جدید هیات مدیره اقدام کند. باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده در این خصوص چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

پاسخی بگذارید