تاریخ: ۱۲:۴۴ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۷
نام نویسنده: مرتضی خالقی

تیم پرسپولیس تا اینجای فصل ۱۳ گل زده و این در حالی است که یکی از دفاعی ترین تیم های تاریخ پرسپولیس در لیگ سیزدهم در این مقطع ۱۴ گل زده بود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

شاگردان برانکو ایوانکوویچ روز یکشنبه چهاردهمین بازی فصل خود را در شرایطی برگزار می کنند که در ۱۳ بازی قبلی ۱۳ گل زده اند و با میانگین یک گل در هر بازی به استقبال دیدار با هجومی ترین تیم لیگ می روند.

 

تیم پرسپولیس در لیگ پانزدهم، شانزدهم و هفدهم با اتکای به درخشش علی علیپور و مهدی طارمی و البته هافبک های پشت سر این دو مهاجم، عنوان برترین خط حمله لیگ را از آن خود کرد و همچنین آقای گل سه فصل اخیر را هم در اختیار داشت. مهدی طارمی در لیگ پانزدهم با ۱۶ گل، در لیگ شانزدهم با ۱۸ گل و علیپور در لیگ هفدهم با ۱۹ گل موفق شدند به این عنوان برسند.

 

قرمزها هر فصل بیش تر از ۴۵ گل با برانکو زدند و بهترین آمارشان ۵۰ گل در لیگ پانزدهم بود. آن ها فصل پیش با ۴۸ و در لیگ شانزدهم با ۴۶ گل برترین خط حمله لیگ را به خود اختصاص دادند.

 

اما این فصل آمار گلزنی تیم پرسپولیس به شکل قابل ملاحظه ای کاهش یافته است. پرسپولیسی ها تا اینجای فصل در ۱۳ بازی ۱۳ گل زده اند و با میانگن یک گل در هر بازی به استقبال بازی چهاردهم می روند. آخرین بار پرسپولیس در هفته سیزدهم لیگ چهاردهم آمار این چنینی در خط حمله داشت و با ۱۳ گل هفته سیزدهم را به پایان رساند. نکته جالب اینکه تیم علی دایی در لیگ سیزدهم که به استحکام دفاعی اش معروف بود، پس از ۱۳ بازی ۱۴ گل را زده بود!

 

البته نباید فراموش کرد که پرسپولیس این فصل با مشکلات مختلف از جمله کمبود بازیکن به دلیل مصدومیت، محرومیت و بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی مواجه است و همچنین بازی های این تیم در اوج فشردگی برگزار می شود و شاید در چنین شرایطی برای هیچ کدام از اعضای کادرفنی، بازیکنان و هواداران چنین رکوردهایی مهم نباشد و برای قرمزها اولویت کسب امتیاز هرچه بیشتر است.

پاسخی بگذارید