تاریخ: ۱۷:۴۶ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

روزهای داغ فوتبال قاره کهن در راه است، روزهایی که برای اولین بار ۲۴ کشور این قاره پهناور برای رسیدن به جام قهرمانی در حاشیه خلیج فارس مقابل هم صف آرایی خواهند کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

تغییر تقویم برگزاری رقابت های جام ملت های آسیا از سه دوره قبل به این طرف باعث شد تا چند ماه بعد از هیجان بالای جام جهانی، فوتبالدوستان پهناورترین قاره جهان روزهای داغ فوتبالی را برای شناختن قهرمان آسیا تجربه کنند.

وقتی از سال ۲۰۰۷ کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت جام ملت های آسیا را چند ماه بعد از جام های جهانی در روزهای آغازین سال میلادی برگزار کند به این طرف همواره فوتبالدوستان این قاره التهاب فراوانی را تجربه کردند که این بار برخلاف ادوار گذشته afc کشورهای بیشتری را درگیر این هیجانات کرد چون ۲۴ تیم در امارات دور هم گرد خواهند آمد تا شانس خود برای رسیدن به جام قهرمانی را امتحان کنند.

دقیقا از یک ماه دیگر امارات میزبان تورنمنتی خواهد بود که مسئولان اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا از آن به عنوان با کیفیت ترین جام ملت های تاریخ قاره کهن نام می برند. تورنمنتی با استانداردهای روز دنیا و بهره بردن از بالاترین تکنولوژی ها تا کیفیت در حال رشد فوتبال این قاره به جهان نشان داده شود.

۲۴ تیم برتر قاره که در میان آنها تنها ۴ تا ۵ تیم مدعی اول قهرمانی هستند از پنجم ژانویه ۲۰۱۹ در چهار ورزشگاه شیک امارات تقابل دیدنی با هم خواهند داشت تا برای رسیدن به جام زیبایی که afc برای این رقابت ها طراحی کرده، مبارزه کنند که در میان این تیم ها از ایران به عنوان یکی از اصلی ترین مدعیان قهرمانی نام برده می شود.

تیمی که بعد از هشت سال همکاری با کارلوس کی روش و پشت سر گذاشتن جام جهانی رویایی در روسیه ۲۰۱۸ حالا به عنوان بخت اول قهرمانی با ستاره های داخلی و لژیونر در صدد شکست طلسم چهار دهه ای قهرمانی آسیا است و در اولین بازی باید روز ۱۷ دی ماه به مصاف یمن جنگ زده برود تا استارت این رقابت ها را بزند.

سایت afc با انتشار پوستری که روی آن از باقی ماندن تنها یک ماه زمان برای تیم های حاضر در جام ملت های آسیا حکایت داشت مدعی شد فوتبالدوستان این قاره تنها یک ماه دیگر باید منتظر باشند تا اوج حساسیت و هیجان را لمس کنند، روزهایی حساس و سرنوشت ساز برای ۲۴ تیم حاضر در مسابقات که باید فهرست نهایی و روزهای پایانی آماده سازی خود را پشت سر بگذارند تا برای سفر به امارات آماده شوند.

 

پاسخی بگذارید