تاریخ: ۱۸:۰۸ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
نام نویسنده: مرتضی خالقی

هافبک پرسپولیس بعد از انتقاداتی که طی هفته‌های ابتدایی متحمل می‌شد، اکنون به خوبی توانسته نظرها را تغییر و به سوی خود جلب کند؛ ستاره‌ای که اکنون در صدر جدول پاسورهای لیگ جا گرفته است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

عالیشاه که بهترین نمایش خود را در فصل چهاردهم فوتبال ایران در کارنامه‌اش ثبت کرده، بعد از چهار سال بار دیگر در حال نمایش جالب توجه توانایی‌هایش است. او طی هفته‌های اخیر مهندسی دستیابی به امتیازات بازی را با پاس‌های طلایی‌اش به اجرا گذاشته است.

هافبک پرسپولیس در فصل چهاردهم با گل دیدنی‌اش به استقلال توانست به بالاترین حد محبوبیت در نزد هواداران این تیم دست یابد و در انتهای فصل نیز عنوان برترین پاسور لیگ را به خود اختصاص داد. فصل شانزدهم اما برای او به بدترین شکل ممکن پیش رفت؛ اختلاف سلیقه با برانکو ایوانکوویچ و در ادامه ماجرای مربوط به خدمت سربازی‌اش او را با مصائب بزرگی مواجه کرد. عالیشاه راهی تراکتورسازی شد و در حالی که در اولین روزها به ترکیب اصلی تیم قلعه نویی نیز دست یافته بود و با گلش جواب این اعتماد را داد، در ادامه با رای فیفا مبنی بر محرومیت این تیم تبریزی از فوتبال دور شد. دور شدن او به مدت یک سال باعث شد روزهای سختی را پشت سر بگذارد؛ محرومیت نقل و انتقالاتی نیز پایان یافت اما مصدومیت بدهنگام او را در برابر هوادارانی قرار داد که برای بازگشت به فوتبال پیشنهادات ملوان و فجرسپاسی را در دوران محرومیت رد کرده بود تا بتواند همچنان فوتبالش را در تراکتورسازی دنبال کند. در نهایت با پایان خدمت سربازی و بازگشت به پرسپولیس او دوره جدیدی را استارت زد. آمادگی و انگیزه بالا در تمرینات پیش فصل و نمایش خوب هفته‌های ابتدایی حتی کادرفنی را امیدوار کرد تا از شرایط سخت محرومیت به سلامت عبور کند.

 

 

در ادامه فصل اما شرایط برای عالیشاه خوب پیش نرفت و انتقادات نیز از او افزایش یافت؛ هافبک پرسپولیس اما طی هفته‌های اخیر بازگشتی فوق العاده داشته است. او اکنون در فاصله دو هفته مانده به پایان فصل با ۵ پاس گل در صدر جدول قرار دارد و این شانس را دارد تا به تعداد آن بیفزاید و به مهره کاملا مورد اعتماد برانکو ایوانکوویچ تبدیل شود.

اوج نمایش او برابر پیکان بود که علیرغم مصدومیت شدید و در حالی که با خونریزی از دهان مواجه شده بود با توجه به نیمکت تیم، به کار ادامه داد و قاب چهره خونین او در صحنه شادی گل به شکلی عجیب و ستایش برانگیزی به انگیزه این بازیکن برای نمایش موفق در تیم قوت بخشید. عالیشاه در ادامه نیز با پاس‌های خود زمینه ساز بردهای ارزشمند تیم شد تا اکنون به مهره مورد اعتماد برانکو ایوانکوویچ و کادرفنی تبدیل شود.

در مسیر پیشرفت امید عالیشاه اما شاید تشبیه او با محسن مسلمان چندان عجیب نباشد؛ ستاره‌ای با نام بزرگ اما در روزهای ابتدایی با فاصله نسبت به کیفیت مدنظر اما تحت تفکرات کادرفنی و استمرار در تمرینات در نهایت توانست به ستاره محبوب سکوها و تاثیرگذار در زمین تبدیل شود. کاشف زندگی و مسیر تازه ستاره شدن محسن مسلمان اکنون در حال ساخت و شکل دادن به شرایط فوتبالی امید عالیشاه است و شاید با ادامه این روند این بازیکن نیز موفق شود بیش از این به کسب موفقیت تیم کمک کند. با این حال همه امیدوارند برخلاف سرنوشتی که بعد از دوران ستاره شدن مسلمان رقم خورد، عالیشاه بتواند با شرایط سنی و کیفی که داراست ظرف انگیزه و جنبه خود را افزایش دهد و بتواند همچنان در قاب پرسپولیس حاضر باشد.

پاسخی بگذارید