تاریخ: ۱۲:۴۲ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

پرسپولیس در شرایطی که ۴ بازیکن اصلی خود را در جدال حساس با ذوب آهن در اختیار ندارد، چشم به نمایش موفق شاگردانش دوخته تا به اولین برتری برابر منصوریان دست یابد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

برانکو ایوانکوویچ که طی فصول اخیر طلسم و رکوردهای بزرگی را بهمراه پرسپولیس شکسته، تاکنون موفق به برتری برابر منصوریان در کسوت مربیگری تیم‌های نفت تهران و استقلال نشده است و اکنون مقابل ذوبی قرار خواهد گرفت که با جذب این مربی به دنبال جدا شدن از قعر جدول است.

پرسپولیس در بازی امروز شایان مصلح و سیامک نعمتی را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت و این مساله آنها را در دو سمت دفاعی با خلا بزرگی مواجه خواهد کرد. در دیدار هفته گذشته برابر ماشین سازی برانکو برای پوشش این دو نقطه از محسن ربیع خواه در سمت چپ و آدام همتی در سمت راست سود برد. نکته مثبت اما برای سرخپوشان در این جدال بازگشت فرمانده خط میانی این تیم است. کامیابی نیا بعد از پشت سر گذاشتن یک جلسه محرومیت در این بازی در آزادی به ترکیب بازخواهد گشت.

بیرانوند در این جدال در ترکیب اصلی و درون دروازه سرخپوشان حاضر خواهد شد. گلر ملی پوش پرسپولیس که هفته پرحاشیه‌ای را پشت سر گذاشته به دنبال این خواهد بود تا هفتمین کلین شیت فصل را برابر سرمربی سابق خود به نامش کند. جدال او با دروازه‌بان رقیب نیز جالب توجه خواهد بود و مدعیان پیراهن تیم ملی یک روز جالب توجه را در آزادی پیش رو خواهند داشت.

سیدجلال حسینی که به تازگی موضع رسمی‌اش در قبال تیم ملی را با خداحافظی از پیراهن شماره ۴ اعلام کرده، اکنون در قلب دفاعی پرسپولیس در کنار شجاع خلیل زاده به رهبری تیم خواهد پرداخت و همانند دیدار هفته گذشته آدام همتی و محسن ربیع خواه در دو سمت دفاعی حاضر خواهند شد.

با بازگشت کامیابی نیا به ترکیب اصلی باید انتظار داشت تا زوج او و احمد نوراللهی در خط میانی شکل گیرد. بشار رسن و امید عالیشاه نیز دیگر بازیکنان این خط خواهند بود. عالیشاه که موتور پاس گلش را طی هفته‌های اخیر روشن کرده، امیدوار است برابر ذوب آهن نیز موفق شود یک نمایش موفق را به اجرا بگذارد و برانکو البته چشم به حرکات تکنیکی و توپگیری بشار رسن نیز دوخته تا برتری در خط میانی را نیز از آن خود کند. مساله‌ای که در تقابل با محسن مسلمان در خط میانی حریف می‌تواند یک پوئن مثبت برای او باشد.

علی علیپور که در بازی با ماشین سازی توپ‌های مناسبی برای دیگر بازیکنان ساخت در این بازی نیز امیدوار است بتواند به تعداد ۴ گل گذشته خود اضافه کند و شانس تصاحب دوباره عنوان آقای گلی را برای خود افزایش دهد. منشا نیز که در بازی هفته گذشته چند شانس مناسب گلزنی را از دست داد دیگر مدعی دستیابی به گل در این بازی است که باید دید در این امر موفق خواهد شد یا خیر.

ترکیب احتمالی پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، آدام همتی، محسن ربیع خواه، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، امید عالیشاه، علی علیپور، گادوین منشا و بشار رسن

دیدار دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن امروز از ساعت ۱۶:۱۵ در استادیوم آزادی با قضاوت مهدی سیدعلی برگزار خواهد شد.

پاسخی بگذارید