تاریخ: ۱۲:۴۰ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

استقلال بعد از گذراندن روزهای سخت در هفته های پایانی نیم فصل اول به مسابقات برگشته و حالا آبی ها تیمی هستند که در نیم فصل دوم باید آن ها را به عنوان یک مدعی درجه یک قهرمانی جدی گرفت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

او مثل یک دانشمند در سخت ترین روزهای زندگی اش است. دانشمندی که انگار آزمایشگاه قدیمی اش دیگر کشف تازه ای نخواهد داشت. اما او در حالی که پیرتر از همیشه تحت فشار است، انگار این آخرین فرصتی است که ناامیدانه به او سپرده شده و او برای آخرین مراتب به آزمایشگاه کهنه و قدیمی اش می رود. در را می بندد و برای ساختن آخرین کشف بزرگش وارد می شود و می تواند. محصول استقلالی است که در بازی با صنعت نفت چشم ها را خیره می کند. یک بازی فوق العاده با گل های زیبا یعنی بازگشت استقلال به لیگ برتر.

وینفرد شفر شبیه قهرمان های فیلم های علمی تخیلی دوران مدرن است.دانشمندی تنها و در پایان راه، اما همیشه زندگی برای قهرمان ها برنامه های ویژه ای تدارک می بیند. شبیه آن باران ساز، که در اوج ناامیدی همه مردم شهر از آسمان و او، باید باران بسازد و می سازد.

 

نیلوفر آبی شکفت

استقلال حالا اعتماد به نفس را به هوادارانش برگردانده است. تیم در بازی با صنعت نفت یک استقلالِ آبی پررنگ بود. بی رحم، سریع و بی تفاوت،  حریف که از قبل از آن ده مساوی کسب کرده بود را بی دغدغده با سه گل برد و می توانست گل های بیشتری هم بزند. اما شفر، این دانشمند پیر و کارکشته چگونه به این کشف مهم رسید. این استقلال امروز را می توان حاصل شکست های شفر در تمام آزمایش های قبلی اش در این فصل دانست. او فصل را با اندوه از دست دادن فرمانده و دیگران آغاز کرد و سپس با مجموعه متنوع و شاید ناهمگونی که از بازیکنان داشت به آزمایشگاه قدیمی رفت و در این راه نتایج متفاوتی هم گرفت اما سرانجام آنچه باید، شد.

 

 

استقلال ۲۰۱۹

 

شفر آنقدر باتجربه هست که قدر این استقلالی که ساخته است بداند و دوباره دست به تغییرات اساسی نزند. او در این مدت اما کارهای مهمی انجام داده است. او بعد از اینکه ستون های مهم تیم جدا شدند به این نتیجه رسیدکه باید تیمش را عوض کند. این یعنی استقلال باید تیمی متفاوت نسبت به قبل شود. کسی قرار نیست تیام یا جپاروف یا امید ابراهیمی باشد و انگار همین موضوع حالا استقلال را جذاب کرده است. شفر توانست توانایی ها و ویژگیهای بازیکنان جدیدش را به بهترین شکل بیرون بکشد، بهترین نمونه هایش علی کریمی است. خیلی ها او را با تردید نگاه می کردند و برخی فکر می کردند برای سپردن نقش فرماندهی در استقلال کمی بی تفاوت و زیادی خونسرد باشد اما شفر با تمام تجربه اش از او یک فرمانده متفاوت ساخته است. علی کریمی در بازی های اخیر استقلال نمایشی فراتر از آنچه قبلا از او دیده بودیم داشت. این اتفاقی است که برای بازیکنانی مثل روح الله باقری و الهیار صیادمنش هم افتاده و به نظر  بازیکنانی چون محمد دانشگر، همام طارق و جوان هایی مثل آذری هم می توانند به این جمع اضافه شوند.

شفر حالا با ترکیبی از رحمتی، وریا غفوری، چشمی و بازیکنان جدید و متفاوتی که به این تیم پیوسته اند یک محصول تازه و متفاوت ساخته است و استقلال ۲۰۱۹ تیمی جذاب و خطرناک است. یک استقلال آبی پررنگ مثل تمام استقلال های جذاب و قدرتمند و البته پرستاره… .

پاسخی بگذارید