تاریخ: ۱۷:۳۱ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۲
نام نویسنده: مرتضی خالقی

کارگاه آموزشی بازاریابی در فوتبال با حضور مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا در حالی در تهران در حال برگزاری است که نماینده خیلی از تیم ها از جمله استقلال و پرسپولیس در این نشست حضور ندارند!

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

سایپا، شهرداری تبریز، ذوب آهن، آلومینیوم اراک، سپاهان، تراکتورسازی، صنعت نفت، پیکان، پدیده، استقلال خوزستان و شهرداری ماهشهر تیم هایی هستند که نمایندگان خود را به این کارگاه آموزشی فرستاده اند و این در حالی است که همه تیم های لیگ برتری و دسته اولی به کارگاه آموزشی بازاریابی در فوتبال دعوت شده بودند. جالب اینکه مدرس این کارگاه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا انتخاب شده است و او هم از عدم حضور نمایندگان خیلی از تیم های لیگ برتری در این نشست تعجب کرده است. به خصوص که بازاریابی یا کمیته مارکتینگ مهم ترین و حیاتی ترین کمیته باشگاهها بشمار می رود.

 

صادق درودگر، مدیر بازاریابی سازمان لیگ برتر در این باره گفت: خب این غیبت ها جای تاسف دارد با اینکه ما سه بار با همه باشگاه ها نامه نگاری کرده بودیم. پرز وقتی به باشگاه رئال مادرید رفت همه کمیته ها را منحل کرد به جز کمیته مارکتینگ و کمیته تکنیکال. متاسفانه باشگاه های ما به بازاریابی در فوتبال نگاه درستی ندارند و مدیر عامل تصور می کند خودش باید دنبال این موضوع برود در حالی که در جهان امروز بازاریابی در فوتبال یک علم و یک تخصص است.

 

مدیر بازاریابی سازمان لیگ برتر در خصوص اینکه تا به اینجای کار چه مبلغی از تبلیغات محیطی محقق شده است، گفت: تا اکنون بیش از ۲۰ میلیارد تومان از تبلیغات محیطی درآمد داشته ایم و دو بار هم به باشگاه ها پول داده شده است. البته این کافی نیست و در آینده باید سهم باشگاه ها افزایش پیدا کند. در ماه های اخیر خیلی از پرداختی ها بعهده سازمان لیگ برتر بوده است. حقوق داوران، هزینه اعزام تیم ها، حقوق کارمندان سازمان لیگ برتر و بدهی های مالیاتی از این درآمد پرداخت شده است.

 

صادق درودگر در خصوص حق پخش هم گفت: سازمان صدا و سیما توجهی به این موضوع ندارد. این قانون در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است و حالا وزیر ورزش و جوانان باید کمک کند که دولت این قانون را اجرایی کند.

پاسخی بگذارید