تاریخ: ۱۲:۳۴ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
نام نویسنده: مرتضی خالقی

باشگاه بوکا جونیورز اعلام کرده در مورد تصمیم انتقال فینال کوپا لیبرتادورس به استادیوم برنابئوی مادرید فرجام‌خواهی خواهد کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

بعد از آنکه متعاقب درگیری‌‌های گسترده در جریان برگزاری بازی برگشت فینال رقابتهای کوپا لیبرتادورس اعلام شد که بازی فینال این رقابتها بین دو تیم بوکا جونیورز و ریورپلاته روز ۹ دسامبر در استادیوم برنابئوی مادرید برگزار می‌شود باشگاه بوکا جونیورز اعلام کرده علیه این تصمیم فرجام‌خواهی خواهد کرد. ماجرا از آنجا آغاز شد که پیش از شروع بازی دو تیم در دور برگشت فینال کوپا لیبرتادورس هواداران ریور به اتوبوس تیم بوکا حمله کردند و در نهایت تصمیم گرفته شد به دلیل خطر خشونت هواداران، این بازی در آرژانتین برگزار نشود.

 

تصمیم برای برگزاری بازی در روز یکشنبه ۹ دسامبر، از سوی کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی CONMEBOL بعد از آن اتخاذ شد که این کنفدراسیون اعلام کرد به دلایل وقایع اتفاق افتاده در آرژانتین بازیکنان بوکا برای آماده شدن جهت شرکت در مسابقه به زمان نیاز دارند و از سوی دیگر باشگاه بوکا هم رسماً خواهان به تعویق افتادن مسابقه شده بود.

 

 

از طرف دیگر CONMEBOL حکم داد که این مسابقه به دلیل احتمال وقوع خشونت هواداران در بیرون از استادیوم نمی‌تواند در آرژانتین برگزار شود. هم طرفداران بوکا و هم طرفداران ریور مجاز هستند که برای تماشای مسابقه به اسپانیا سفر کرده و در برنابئو حضور داشته باشند ولی بوکا از این تصمیم به هیچ وجه راضی نیست.

 

بوکا به همین علت اعلام کرده که علیه این تصمیم فرجام‌خواهی می‌کند. باشگاه بوکا جونیورز در بیانیه‌ای اعلام کرد:” بعد از تصمیم اعلام شده از طرف کمیته‌ی انضباطی CONMEBOL باشگاه بوکا جونیورز اعلام می‌کند که با دلایل ذکر شده توسط کمیته موافق نیست و این تصمیم را بر خلاف قوانین و تصمیمات اتخاذ شد در گذشته می‌داند. به همین علت باشگاه ما ابتدا تقاضای فرجام‌خواهی خود را به کمیته‌ی فرجام CONMEBOL و در نهایت در دادگاه عالی ورزش مطرح خواهد کرد”.

 

در ادامه‌ی بیانیه‌ی باشگاه بوکا آمده:” باشگاه ما اصرار دارد که متعاقب حمله‌ی ‌بی‌رحمانه به اتوبوس تیم بوکا جونیورز در ورودی استادیوم مونومنتال بر اساس قوانین و مقررات کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی با باشگاه مقصر برخورد شود و دو باشگاه به یکسان هدف مجازات‌های غیر قانونی قرار نگیرند”.

 

پاسخی بگذارید