درخشش تکواندوکاران مازنی ؛
تاریخ: ۱۱:۲۷ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
نام نویسنده: تحریریه
غوغای نونهالان تکواندوکار با ۷ مدال طلا و برنز در المپیاد استعدادهای برتر کشور

این مسابقات که در ۱۰ وزن برگزار شد تیم مازندران الف به عنوان نماینده استان در این رقابتها موفق به کسب ۶ سکوی قهرمانی در ۶ وزن و یک سکوی برنز در وزن هشتم شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزشی تکواندو در رده‌سنی نونهالان و در گروه پسران که از روز پنجشنبه( ۸ آذر ماه) با حضور ۳۰۹ هوگوپوش از ۳۱ استان به میزبانی شهرستان بابلسر برگزار شد. در حالی به پایان رسید که تیم مازندران با ۷ مدال طلا و برنز جام قهرمانی را بالا سر برد

این رقابت‌ها با مبارزات اوزان فرد (۳۳-، ۴۱-، ۴۹-، ۵۷- و ۶۵- کیلوگرم) در روز نخست (پنجشنبه ۸ آذر ماه) و مبارزات اوزان زوج (۳۳-، ۴۵-، ۵۳-، ۶۱- و ۶۵+ کیلوگرم) در دومین و آخرین روز (جمعه ۹ آذر ماه) پیگیری شد.

حسین غنیمی(وزن ۳۳- کیلوگرم)، مهدی حیدرزاده(وزن ۳۷- کیلوگرم)، علیرضا علیخان زاده(وزن ۴۱- کیلوگرم)، رضا حصاری(وزن ۴۵- کیلوگرم، مجتبی کهن روز (وزن ۴۹- کیلوگرم)، امیرحسین بیضایی(وزن ۵۳- کیلوگرم)، محمد مهدی پاشایی(وزن ۵۷- کیلوگرم)، مهدی شاه نظری(وزن ۶۱- کیلوگرم)، مهدی طهماسبی(وزن ۶۵- کیلوگرم) و علی قویدل(وزن ۶۵+ کیلوگرم) اعضای
تیم هیات تکواندو مازندران الف را تشکیل میدهند.

اولین روز ۳ مدال طلای علیرضا خان زاده هوگوپوش وزن ۳۷- کیلوگرم، مجتبی کهن روز در وزن ۴۹- کیلوگرم و محمد طهماسبی تکواندو۶۵- کیلوگرم بدست آوردیم.

مهدی حیدرزاده در وزن دوم، امیرحسین‌بیضایی هوگوپوش ۵۳- کیلوگرم و علی قویدل در سنگین وزن طلایی های روز آخر بودند و امیرحسین اکبری در وزن ۶۱- کیلوگرم تنها برنزی تیم مازندران شد.

در نهایت تکواندوکاران غیور مازندران با ۶ مدال طلا و یک برنز مقتدرانه بر سکوی نخست ایستادند و قهرمان المپیاد شدند. تیم البرز با یک طلا، ۳ مدال نقره و ۲ مدال برنز نایب قهرمان شدند و زنجانی ها با یک طلا، یک نقره و یک برنز مقام سوم را به خود اختصاص دادند.

مدال آوران مازندرانی از شهرهای مستعدخیز بابل، جویبار، لاریم و نکا بودند که سنگ تمام گذاشتند.

این تیم به سرمربیگری یوسفعلی حاجی پور و مربیگری حبیب فتاحی و فرهاد غلامی است و روح اله دارایی سرپرست تیم است.

این مسابقات که در ۱۰ وزن برگزار شد تیم مازندران الف به عنوان نماینده استان در این رقابتها موفق به کسب ۶ سکوی قهرمانی در ۶ وزن و یک سکوی برنز در وزن هشتم شد.

اسامی مدال آوران مسابقات تکواندو المپیاد استعدادهای برتر به شرح ذیل است:

وزن اول (۳۳- کیلوگرم):
۱- ابوالفضل زندی (البرز)
۲- امیرعباس رهنما (تهران)
۳- مهدی دریاکش (گیلان) و محمدمعین مجیدی (قزوین)

وزن دوم (۳۷- کیلوگرم):
۱- مهدی حیدرزاده (مازندران الف)
۲- سعید پورباقی (خراسان رضوی)
۳- امیرحسین کرمی (فارس) و علیرضا اسماعیلی (بوشهر)

وزن سوم (۴۱- کیلوگرم):
۱- علیرضا خانزاده (مازندران)
۲- حمیدرضا مرادی (قم)
۳- مهدی حاجی موسی ئی (البرز) و نیما نورمحمدی (مرکزی)

وزن چهارم (۴۵- کیلوگرم):
۱- رضا زارع (فارس)
۲- امیرحسین آقایاری فر (زنجان)
۳- امیر نظری (آذربایجان شرقی) و امید نقدی (ایلام)

وزن پنجم (۴۹- کیلوگرم):
۱- مجتبی کهن روز (مازندران)
۲- ارشیا انگزی (کرمانشاه)
۳- امیرعلی ایمانی (تهران) و علیرضا گلمکانی (خراسان رضوی)

وزن ششم (۵۳- کیلوگرم):
۱- امیرحسین بیضایی (مازندران الف)
۲- مهدی اورجی (البرز)
۳- جواد قبادی ارفعی (مازندران ب) و حسین کریمی (زنجان)

وزن هفتم (۵۷- کیلوگرم):
۱- متین حبیبی (زنجان)
۲- نیما صادق دقیقی (البرز)
۳- علی بگزاده (خراسان رضوی) و امیرحسین حاجی زاده (قزوین)

وزن هشتم (۶۱- کیلوگرم):
۱- سالار آذربد (گیلان)
۲- ارشیا شیرازی (البرز)
۳- امیرحسین اکبری (مازندران الف) و امیر قاسمی (تهران ب)

وزن نهم (۶۵- کیلوگرم):
۱- مهدی طهماسبی (مازندران)
۲- حمیدرضا پاشایی (قزوین)
۳- متین حان جانه (تهران ب) و محمدرضا عباسپور (خوزستان)

وزن دهم (۶۵+ کیلوگرم):
۱- علیرضا قویدل (مازندران الف)
۲- حسین فرجی تبار (تهران)
۳- محمدمهدی طاهرخانی (قزوین) و علیرضا زمانی (البرز)

پاسخی بگذارید