تاریخ: ۱۸:۴۳ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۸
نام نویسنده: مرتضی خالقی

مدافع محبوب برانکو ایوانکوویچ تک گل باارزشش را به مربی کروات تیم تقدیم کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

شجاع خلیل زاده از زمان حضورش در پرسپولیس حداقل یک امتیاز ویژه را با خودش آورده و آن گلزنی است. تا قبل از شجاع خلیل زاده، آمار گلزنی مدافعان پرسپولیس اصلا خوب نبود؛ اما از زمان حضور او، پرسپولیس روی ضربات ایستگاهی تیمی به مراتب خطرناک تر شده است. شجاع خلیل زاده با پرش های فوق العاده بلندش در دو فصل حضورش در پرسپولیس گل های جالب و مهمی زده است و امروز یکی از مهم‌ترین هایش را زد؛ گلی که سه امتیاز حساس را در سخت ترین شرایط نصیب پرسپولیس کرد.

ششمین گل شجاع در پرسپولیس

برای پرسپولیسی هایی که عدد شش برایشان مقدس است و معنا و مفهوم دیگری دارد، احتمالا این می تواند خبر جالبی باشد که ششمین گل شجاع خلیل زاده یک گل سه امتیازی برای این تیم بوده است. شجاع از سال ۹۶ و ابتدای لیگ هفدهم، سرانجام و بعد از چند سال علاقه‌مندی طرفین، لباس سرخ را به تن کرد و از همان ابتدا هم با شماره ۳، تبدیل به بازیکن فیکس برانکوایوانکوویچ شد. او در اولین بازی اش در لیگ برتر در پرسپولیس توانست برابر فولاد خوزستان اولین گلش را هم به ثمر برساند و نشان بدهد که علاوه بر خصایص و ویژگیهای تکنیکی و فنی اش، یک خاصیت مهم دارد و آن قدرت و شم گلزنی است.

فرصت طلبی در حساس ترین دقایق

جالب است که شجاع خلیل زاده ۵ گل از شش گلش برای پرسپولیس را در نیمه دوم و از دقیقه ۵۰ به بعد به ثمر رسانده است. او فقط یک گل را در بازی برابر استقلال خوزستان در لیگ هفدهم، در نیمه اول زده است و جالب است که دیرترین گل او که برابر ماشین سازی به ثمر رسید، مهمترین آن ها بوده است. هرچند او در بازی پرسپولیس برابر بادران در جام حذفی فصل گذشته، گل دوم پرسپولیس و گل پیروزی بخش تیمش را زده بود؛ اما گلی که به ماشین سازی زد، غیرقابل جبران بود.

گل هایی برای برد

نکته ای که باید درباره این مدافع مازندرانی پرسپولیس گفت، این است که پرسپولیس تا به حال در بازی هایی که شجاع گلزنی کرده، نباخته و در شش مسابقه ۵ بار برنده شده است. درواقع می توان گفت خلیل زاده هر زمان برای پرسپولیس گل بزند، این تیم نمی بازد و در اغلب مواقع هم برنده شده است. موضوع جالب اینکه هر بار شجاع خلیل زاده برای پرسپولیس گلزنی کرده، پرسپولیس علاوه بر آن بازی ، دو بازی بعدی اش را نیز با برد پشت سر گذاشته است. با این وصف می توان گفت که پرسپولیس می تواند دو بازی حساس بعدی اش هم را هم با سه امتیاز پشت سر بگذارد.

یک گل با کلی امتیاز

در دقیقه ۲+۹۰، پرسپولیس روی سهل انگاری هافبک تیم ماشین سازی توسط محمدامین اسدی در گوشه سمت راست زمین، صاحب یک ضربه خطا شد و این بار امید عالیشاه پشت توپ قرار گرفت و توپ را سانتر کرد. شجاع در نقطه کور دفاع جاگیری کرده بود و با یک پرش بلند و ضربه سری زیبا توپ را به سمت دروازه زد. فرناندو دخسوس، یکی از بهترین بازیکنان زمین به سمت توپ شیرجه زد؛ اما این بار توپ شجاع، قدرت و سرعت و پیچ و تایمینگ مناسب را داشت و گل شد. شجاع خلیل زاده بعد از گل به سمت برانکو رفت و با او خوشحالی اش را جشن گرفت و این موضوع مسایل زیادی را نشان داد و شاید بهترین پاسخ به انتقادهای  هفته ها و ماه های اخیر بود. شجاع که حتی در روزگار فقر در دفاع راست هم بازی کرده بود، قبل از بازی دچار مصدومیت شده بود؛ اما برانکو اعلام کرد که شجاع را حتی با کت و شلوار هم خواهد برد و این کار را کرد. برانکو به بازی شجاع اعتقاد ویژه ای دارد و در برابر انتقادهای زیادی که در برخی مواقع از این مدافع شد، ایستادگی کرد و هیچگاه او را از ترکیب خارج نکرد. شجاع هم کاری را که باید، انجام داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید