تاریخ: ۱۷:۲۱ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
نام نویسنده: مرتضی خالقی

بحث رفتن یا ماندن مدیران ارشد فوتبال ایران این روزها داغ‌تر از گذشته دنبال می‌شود و باید دید در نهایت چه اتفاقی برای بزرگترین نهادهای فوتبالی کشور رخ می‌دهد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

بعد از ظهر امروز باز هم با اظهار نظرات متفاوتی از سوی مسئولان وزارت ورزش در خصوص مدیران بازنشسته فوتبال ایران رو به رو شدیم. طبق روال همیشگی محمدرضا داورزنی، معاون ورزش قهرمانی مسعود سلطانی‌فر گرشاسبی را رفتنی دانست و تصمیم گیری را به مجمع این باشگاه واگذار نمود. سیدرضا صالحی امیری هم تاج را مجاز به ماندن دانست و تغییر در راس فدراسیون فوتبال را رد کرد. سعی داریم در این گزارش آخرین وضعیت این دو نهاد فوتبالی مهم در فوتبال ایران را بررسی کنیم و آن را شرح دهیم:

 

*تاج، اگر بخواهد رییس می‌ماند !

رییس کمیته ملی المپیک ایران که مهره نهایی وزارت ورزش برای حل مشکلات قانون بازنشستگی در فدراسیون است بعد از ظهر روز سه شنبه در حاشیه مراسم یادبود دهداری خبر از ماندن مهدی تاج با استناد به ماده ۶۰ اساسنامه مدیریت کشوری که مربوط به ایثارگری است، می‌تواند به کار ادامه دهد اما تمامی افراد بازنشسته در هیئت رییسه  و حاضر در فدراسیون باید استعفا دهند و به کار خود در فوتبال ایران پایان دهند.

با توجه به صحبت صالحی امیری ، رییس فدراسیون فوتبال هیچ منعی برای ادامه فعالیت در ساختمان سئول نخواهد داشت و به طور قانونی ماندنی است. اما در این میان باید میل تاج برای ماندن یا رفتن را در نظر گرفت. وی پیش از این می‌دانست که می‌تواند با استناد به این قانون کارش را ادامه دهد اما او به دنبال نگه داشتن تمامی افراد بازنشسته در بدنه فدراسیون است تا اینگونه استقلالش را حفظ کرده و بازوهای قدرتمند خود را نگه دارد.

در نهایت شخص مهدی تاج هیچ مشکلی برای ادامه فعالیت در فدراسیون با راه حل مشترک وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ندارد و باید دید این فرد در نهایت چه تصمیمی را اتخاذ می‌کند و به فعالیتش ادامه می‌دهد یا خیر.

 

*تغییرات کلان مدیریتی در انتظار نایب قهرمان آسیا

بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا، محمدرضا داورزنی که معاون قهرمانی وزارت ورزش است و در خصوص پرسپولیس و استقلال اظهار نظر می‌کند، در سخنان متفاوتی اعلام کرد که قانون منع به کارگیری بازنشستگان را در سرخابی‌ها تا به جریان افتادن روند خصوصی سازی به کار می‌گیرند و این یعنی خداحافظی حمیدرضا گرشاسبی از صندلی مدیریت باشگاه پرسپولیس تهران. داورزنی هم‌چنین بعد از ظهر روز گذشته تاکید کرد که مجمع باشگاه پرسپولیس بعد از برگزاری جلسه در خصوص مدیریت باشگاه تصمیم گیری می‌کند و این یعنی به طور قطع باید شاهد حضور فرد جدیدی در راس مدیریت باشگاه پرسپولیس باشیم. در ادامه می‌توان به ایجاد تغییرات در ترکیب هیئت مدیره سرخپوشان اشاره کرد. گویا همراه با گرشاسبی دو عضو دیگر هم از هیئت مدیره خواهند رفت و باید در انتظار تصمیم جدید سلطانی‌فر در این رابطه باشیم.

پاسخی بگذارید