تاریخ: ۱۹:۰۶ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
نام نویسنده: مرتضی خالقی

«جانگ هاک یونگ» بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کره جنوبی به اتهام تلاش برای تبانی در یکی از بازی های لیگ داخلی این کشور، از سوی فدراسیون فوتبال کره جنوبی تا پایان عمر از کلیه فعالیت های ورزشی محروم شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

به نقل از ایرنا ، شبکه تلویزیونی «ای اس پی ان» روز سه شنبه نوشت: جانگ که پیش از اعلام بازنشستگی در سال ۲۰۱۷، در پست دفاع چپ پنج بار پیراهن تیم ملی کشورش را بر تن کرده و بیش از ۳۰۰ بازی باشگاهی در کارنامه دارد؛ در ماه سپتامبر بازداشت و به ۱۰ ماه حبس محکوم شد و پس از گذراندن دوران محکومیت کیفریش، تا پایان عمر از هر گونه فعالیت ورزشی محروم خواهد بود.

براساس گزارش ها، جانگ ۳۷ ساله در ماه سپتامبر با «لی هان سائم» بازیکن تیم آنسان موگونگهوا که در لیگ دسته دوم فوتبال باشگاه های کره حاضر است، ملاقات کرده و به اتهام پیشنهاد ۵۰ میلیون وون (۴۴ هزار ۳۰۰ دلار) در ازای اخراج در ۲۰ دقیقه ابتدایی بازی مقابل بوسان ایپارک به وی در روز ۲۲ سپتامبر، مجرم شناخته شده است.

در ادامه ماجرا، لی هان سائم مقامات فوتبال را در جریان گذاشت تا جانگ بازداشت شود.

 

فدراسیون فوتبال کره جنوبی ضمن اعلام این خبر از پرداخت ۷۰ میلیون وون پاداش به لی هان سائم خبر داد.

فوتبال کره جنوبی پس از رسوایی های به بار آمده ناشی از تبانی در سال ۲۰۱۱ که دامن بیش از ۵۰ فوتبالیست اسبق و کنونی این کشور را گرفت، همچنان در حال احیاء است.

علاوه بر این، پلیس این کشور در سال ۲۰۱۶، ۲۱ تن را شامل تعدادی از پرتاب کننده های خبره توپ در بازی بیس بال به اتهام تبانی و فساد بازداشت کرد و در سال ۲۰۱۲ نیز چهار والیبالیست این کشور با اتهاماتی از همین دست، تا پایان عمر از کلیه فعالیت های ورزشی محروم شدند.

 

پاسخی بگذارید