تاریخ: ۱۸:۵۴ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
نام نویسنده: مرتضی خالقی

سرمربی استقلال در بازی با استقلال خوزستان از سیستم جدید خود رونمایی کرد که اتفاقا موفق شد به چهارمین پیروزی فصل خود دست پیدا کند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

استقلال در بیشتر بازی های این فصل با یک مهاجم هدف و با سیستم ۱-۲-۳-۴ به میدان می رفت که حاصل آن اگر چه موفقیت این تیم در آمار دفاعی بود اما آبی ها در گلزنی با مشکل عدیده روبرو بودند و مهاجمان این تیم نتوانستند در زدن گل موفق باشند.

اما شفر برای اینکه ترکیب تیمش را برابر تیم قعر جدولی استقلال خوزستان تهاجمی تر کند، ترجیح داد در این بازی از سیستم ۳-۳-۴ استفاده کند تا آبی ها با حداکثر توان به سمت دروازه حریف حمله کنند.

در سیستم شفر علی کریمی به عنوان تک هافبک دفاعی در زمین بازی می کرد و فرشید باقری و فرشید اسماعیلی به عنوان  هافبک نفوذی در زمین حضور داشتند تا بتوانند برای ۳ هافبک دفاعی این تیم موقعیت سازی کنند.

در این سیستم وریا غفوری به عنوان مهاجم سمت راست، روح الله باقری به عنوان سمت چپ و الحاجی گرو به عنوان مهاجم مرکزی در زمین حضور دارند.

البته در این سیستم الحاجی گرو به جای زدن ضربه آخر، وظیفه داشت دو مهاجم کناری تیمش را که در حملات نفوذ می کردند را صاحب توپ کند تا به این شکل تعداد موقعیت های استقلال بالا برود.

استقلال در بازی با استقلال خوزستان از نظر موقعیت سازی شکل بهتری داشت اما همچنان ضعف بدنی در این تیم کاملا به چشم می آید و این تیم نمی تواند ۹۰ دقیقه ریتم حملات خود را حفظ کند.

پاسخی بگذارید