تاریخ: ۱۰:۲۷ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

کنفدراسیون فوتبال آسیا یک بار دیگر در الگوبرداری از اروپا تصمیم به برگزاری فینال لیگ قهرمانان در شهرهای بزرگ قاره گرفت تا بر میزان جذابیت های این تورنمنت بیافزاید.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

در شرایطی که یوفا سال هاست فینال لیگ قهرمانان را در شهرهای بزرگ و خواهان میزبانی برگزار می کنند تا هم بر جذابیت بازی ها بیافزاید هم درآمد کلانی را به کشورهای خواهان میزبانی برساند، کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز تصمیم گرفت این روش را برای لیگ قهرمانان قاره کهن اجرایی کند تا از این فصل فینال در کشور ثالث و خواهان میزبانی برگزار شود.

همانطور که در دوره اول رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا بازی فینال به صورت متمرکز و در یک مسابقه برگزار می‌شد در دوره جدید این رقابت‌ها نیز شهرهای مختلف قاره کهن می‌توانند آمادگی خود را برای میزبانی از مسابقه فینال این رقابت‌ها اعلام کنند و در نهایت AFC با بررسی شرایط ورزشگاه و کشور میزبان، محل انجام مسابقه فینال را اعلام می‌کند. این روالی است که در لیگ قهرمانان اروپا نیز در جریان است و در ابتدای هر فصل ورزشگاه و شهر میزبان مسابقه فینال معرفی می‌شود.

روزنامه الشرق‌ الاوسط عربستان در گزارشی با اشاره به تصویب قوانین و مقررات جدید نوشت:« بر این اساس کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به تصویب این تغییرات نسبت به اعلام جزئیات و شرایط دریافت میزبانی بازی فینال اقدام می‌کند و کشورهای داوطلب می‌توانند آمادگی خودشان را برای میزبانی از مسابقه فینال لیگ قهرمانان آسیا اعلام کنند. همچنین مقرر شد مسابقه فینال یک سال در شرق یک سال در غرب قاره برگزار شود. به همین ترتیب کشورهای درخواست کننده می‌توانند امتیاز میزبانی از این بازی را در هر دو منطقه کسب کنند».

همچنین روزنامه عربستانی مدعی شد طبق آخرین تصمیمات اتخاذ شده لیگ قهرمانان آسیا دو فصل دیگر با تغییرات گسترده دیگری نیز روبه‌رو خواهد شد و زمان بندی این مسابقات در صورت تصویب نهایی منطبق با تقویم مسابقات فوتبال اروپا و منطقه خاورمیانه خواهد بود، در حالی که این رقابت‌ها در حال حاضر بر اساس تقویم منطقه شرق آسیا و آسیای میانه برگزار می‌شود.

پاسخی بگذارید