تاریخ: ۱۰:۱۱ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

ستاره کلیدی تیم های الدحیل قطر و کره جنوبی با مصدومیت شدیدی در تاشکند برای ماه ها خانه نشین شد تا شوک بزرگی به این تیم ها وارد شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

نام تائه هی ستاره شماره ۱۰ الدحیل و تیم ملی کره جنوبی در آخرین فیفادی ماه نوامبر با ببرهای شرق راهی اسیای میانه شد تا مقابل ازبکستان به میدان برود. این بازی که با گلزنی نام و برتری ۴-۰ کره ای ها توام شد با خبری شوکه کننده برای این بازیکن همراه شد آن هم این که رباط صلیبی ستاره کره ای پاره شده است.

فدراسیون فوتبال کره جنوبی در پی آسیب دیدگی تائه هی و تعویض او در نیمه دوم بازی با ازبکستان رسما خبر پارگی رباط صلیبی این بازیکن را تایید کرد تا این بازیکن سرشناس نیز به جمع غایبان بزرگ جام ملت های آسیا اضافه شود. خبری شوکه کننده برای طرفداران کره ای همین طور باشگاه قطری که روی توانایی های این بازیکن در لیگ ستارگان و لیگ قهرمانان اسیا حساب خاصی باز کرده بود.

الدحیل با قرار گرفتن در گروه مرگ باید به مصاف استقلال ایران، الهلال عربستان و العین امارات برود از همین رو حضور نام تائه هی از اهمیت بسیار زیادی برای قهرمان سه گانه قطر برخوردار بود به خصوص برای جنگ روز اول با شاگردان وینفرد شفر. در واکنش به اتفاق رخ داده برای ستاره کره ای، نبیل معلول سرمربی تونسی این باشگاه گفت:« واقعا از شنیدن این خبر شوکه شدیم چون غیبت نام تائه هی آن هم در این برهه حساس از فصل می تواند ضربه بزرگی به ما وارد کند».

تائه هی بعد از ستاره هایی همچون عمر عبدالرحمان از امارات، جاستین مرآم از عراق، ژینیاک از استرالیا و … چندمین بازیکن سرشناس فوتبال آسیا محسوب می شود که با مصدومیت شدید حضور در جام ملت های ۲۰۱۹ را از دست می دهد . این اتفاق می تواند کره جنوبی را به عنوان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی تحت الشعاع قرار دهد چون در کنار تائه هی ممکن است سون هیونگ مین ستاره تاتنهامی ها نیز با سرنوشتی مشابه با نام تائه هی روبرو شود.

 

پاسخی بگذارید