تاریخ: ۹:۳۷ :: ۱۳۹۷/۰۹/۰۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

بایرن مونیخ امروز شنبه در ادامه‌ی رقابتهای بوندس‌لیگا به مصاف فورتونا دوسلدورف یکی از قعرنشینان لیگ آلمان خواهد رفت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

در آستانه‌ی دیدار بایرن مونیخ و فورتونا دوسلدورف که امروز شنبه با شروع مجدد رقابتهای بوندس‌لیگا بعد از وقفه‌ی بازی‌های ملی برگزار می‌شود، نیکو کوواچ سرمربی بایرن با توجه به لشگر پرتعداد مصدومین تیمش ممکن است برای پوشش دادن به این مشکل از راه‌حل‌ها و تاکتیک‌هایی خلاقانه استفاده کند.

 

نیکو کوواچ می‌داند که در اولین مسابقه‌ی دِر کلاسیکر فصل شاگردانش با اینکه بازی خوبی به نمایش گذاشتند ولی سه امتیاز بازی را در نهایت به دورتموند واگذار کردند. شاید بازی خوب بایرنی‌ها مقابل دورتموند بود که باعث شد کوواچ همچنان روی نیمکت غول بزرگ ایالت باواریا بنشیند. کوواچ حالا می‌داند که در مقابل فورتونا دوسلدورف ضعیف و قعرنشین چاره‌ای جز پیروزی نخواهد داشت.

 

با اینکه در هفته‌های اخیر خبرهایی مبنی بر بهتر شدن اوضاع بایرن از نظر مصدومیت بازیکنانش منتشر شده بود ولی واقعیت این است که مصدومیت همچنان یکی از مشکلات اصلی این تیم است. کورنتین تولیسو که به دلیل پاره شدن رباط آشیل کل فصل را از دست داده است. کینگزلی کومان که از ناحیه‌ی قوزک پا مجروح شده بود همچنان برای بازگشت به میادین تلاش می‌کند ولی نتوانسته به اندازه‌ی کافی آماده شود. با اینحال بر اساس گزارش رسانه‌های آلمانی احتمال اینکه به زودی شاهد بازگشت کینگزلی کومان به ترکیب بایرن باشیم وجود دارد. تیاگو آلاکانتارا هم به دلیل مصدومیتی مشابه فعلاً قادر به بازی کردن نیست. خامس رودریگز هم به دلیل مصدومیت زانو در اختیار کوواچ نخواهد بود. خامس برای پشت سر گذاشتن دوران نقاهت خود این روزها در شهر مادرید به سر می‌برد.

 

 

حضور آرین روبن مقابل دوسلدورف هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد چون او از ناحیه‌ی زانو احساس ناراحتی می‌کند. هر چند به نظر می‌رسد رابرت لواندوفسکی توانسته مصدومیت جزئی زانو را پشت سر بگذارد و می‌تواند در مقابل دوسلدورف به میدان برود. این بدون شک برای کوواچ بهترین خبر خواهد بود.

 

 

استفاده‌ی کوواچ از بواتنگ و هوملس در مرکز خط دفاع قطعی به نظر می‌رسد. آلابا و کیمیچ هم به عنوان مدافعین کناری چپ و راست می‌توانند از حضورشان در میدان مطمئن باشند. اگر کوواچ بخواهد از یک هافبک دفاعی استفاده کند انتخاب او یا سانچز یا مارتینز خواهد بود و در صورت استفاده از دو هافبک دفاعی، احتمالاً زوج سانچز و گورتزکا در این پست به میدان خواهند رفت. استفاده از ریبری به عنوان پیستون چپ قعطی است و کوواچ برای پیستون راست تیم خود یا از گنابری استفاده خواهد کرد یا در صورت رسیدن روبن به بازی ممکن است او به جای گنابری به میدان فرستاده شود. گورتزکا و مولر هم کاندیداهای اول بازی پشت سر تک‌مهاجم بایرن رابرت لواندوفسکی خواهند بود.

پاسخی بگذارید