تاریخ: ۱۹:۳۵ :: ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
نام نویسنده: مرتضی خالقی

هافبک راست تیم شانگهای SIPG با کنار زدن رقبایی همچون پائولینیو، اسکار و هالک به عنوان برترین بازیکن سوپر لیگ چین در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

تیم شانگهای SIPG در انتهای رقابت‌های سوپر لیگ چین با پشت سر گذاشتن تیم‌هایی مثل گوانگژو و شاندونگ به عنوان قهرمانی رسید. تیمی که با مربیگری ویکتور پریرا و داشتن بازیکنانی مانند هالک و اسکار، با اقتدار مقام اول را کسب کرد و اینگونه باشگاه اول بزرگترین کشور قاره آسیا نام گرفت.

اما با انتخاب کارشناسان فدراسیون فوتبال چین، وو لی، وینگر راست تیم شانگهای و تیم ملی این کشور با گذر از ستارگانی مثل هالک، اسکار و رناتو آگوستو به عنوان بهترین بازیکن لیگ چین در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد. این هافبک از سال ۲۰۰۶ پیراهن تیم شانگهای SIPG را بر تن می‌کند و تا به الان در ۲۹۶ بازی ۱۵۱ گل به ثمر رسانده است. لی هم‌چنین از سال ۲۰۱۰ جزء ستارگان تیم ملی چین است و تا به الان ۵۷ بازی برای شیاطین آسیایی انجام داده و ۱۲ گل هم به نام خود ثبت کرده است.

هافبک ۲۶ ساله در این فصل، ستاره تیم قهرمان بود و در ۲۹ مسابقه ۲۷ گل وارد دروازه حریفان کرد. وو لی در کنار این تعداد گل ۸ پاس گل هم برای یاران خود ارسال کرد تا اینگونه با قدرت، عنوان بهترین بازیکن سوپر لیگ چین را به دست آورد.

پاسخی بگذارید