تاریخ: ۱۳:۳۹ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
نام نویسنده: مرتضی خالقی

وبسایت AFC گزارش پیش‌بازی پرسپولیس و کاشیما را با این عنوان آغاز کرد که دو غول بزرگ فوتبال آسیا برای فتح جام قهرمانی قاره‌ی کهن امروز در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

AFC در یادداشت خود نوشت این درحالی است که از نظر نتیجه به نظر می‌رسد تیم ژاپنی که در بازی امروز مهمان پرسپولیس است دست بالا را دارد چرا که در بازی رفت فینال توانسته با گلهای زوج برزیلی‌اش لئو سیلوا و سرجینیو پرسپولیس را ۲-۰ شکست دهد.

 

ولی با توجه به جمعیت قابل ملاحظه‌ای که انتظار می‌رود امروز در یکی از بزرگترین استادیوم‌های آسیا برای تشویق پرسپولیس حضور به هم رسانند، یار دوازدهم پرشور و پر سر و صدای پرسپولیس می‌تواند اختلاف دوگله‌ی این تیم را جبران کند.

 

 

از این گذشته AFC می‌گوید نتیجه‌ی بازی امروز هر چه باشد شکی نیست که پرده‌ی آخری هیجان‌انگیز و جذاب در انتظار بزرگترین رقابت باشگاهی آسیا خواهد بود.

 

در ادامه‌ی مطلب AFC می‌خوانیم پرسپولیس غول تهرانی در این فصل در ورزشگاه عظیم آزادی بدون شکست بوده است ولی آنها علاوه بر اینکه باید این رکورد خود را حفظ کنند بلکه باید از گل خوردن هم اجتناب کنند چون تنها در این صورت است که از شانس واقع‌بینانه‌‌ای برای جبران شکست خود در بازی رفت و رسیدن به قهرمانی برخوردار خواهند شد.

 

 

قهرمان باشگاه‌های ایران برای رسیدن به قهرمانی آسیا دست‌کم به دو گل نیاز دارد تا بازی را به وقتهای اضافه بکشاند آنهم در صورتیکه بتواند دروازه‌اش را مقابل کاشیما بسته نگه دارد. اگر کاشیما گل اول بازی را به ثمر برساند، پرسپولیس برای اینکه در مجموع دو بازی به پیروزی برسد به چهار گل نیاز خواهد داشت.

پرسپولیس در عین حال سیامک نعمتی هافبک خود را در اختیار نخواهد داشت، کسی که در استادیوم خانگی کاشیما با دریافت دو کارت زرد از زمین اخراج شد تا این بازی از حضور در میدان محروم باشد.

 

به دست گرفتن کنترل میدان از اوایل بازی برای پرسپولیس حیاتی خواهد بود و این وظیفه بیش از هر کس دیگری به دوش بشار رسن هافبک عراقی این تیم خواهد بود. ستاره‌ی بااستعداد جوانی که می‌تواند به تیم ایرانی برای به دست گرفتن کنترل ریتم بازی کمک کند. با محرومیت نعمتی، نقش رسن برای پرسپولیس حتی پررنگ‌تر شده چرا که او باید وظیفه‌ی تغذیه‌ی علی علیپور و گادوین منشا مهاجمین پرسپولیس را هم به عهده بگیرد.

 

 

اما گزارش AFC درباره‌ی کاشیما می‌نویسد برد روحیه‌بخش ۲-۰ ژاپنی‌ها در بازی رفت باعث شده آنها بدانند که جام قهرمانی آسیا در یک قدمی‌شان قرار دارد. در صورتیکه کاشیما بتواند یک بار از سد علیرضا بیرانوند بگذرد، پرسپولیس برای جبران نیازمند صعود از کوهی بلند خواهد بود. شاگردان گو آیوا که سال گذشته شاهد بالا بردن جام قهرمانی آسیا توسط رقیب ژاپنی‌شان اوراوا ردز بوده‌اند با اعتماد به نفس به آزادی خواهند رفت تا برای دومین سال پیاپی جام را در ژاپن نگه دارند. کاشیما در ورزشگاه خانگی‌اش در نیمه‌ی اول در مقابل بازی فیزیکی پرسپولیس دچار مشکل شده بود. اما کاشیما در نیمه‌ی دوم بهتر بازی کرد تا با ضربات تمام‌کننده‌ی لئو سیلوا در دقیقه‌ی ۵۸ و سرجینیو در دقیقه‌ی ۷۰ به پیروزی رسیده و در آستانه‌ی بازی برگشت، نسبت به پرسپولیس شانس بیشتری برای رسیدن به  قهرمانی داشته باشد.

 

 

کاشیما امروز هم به قدرت گلزنی سرجینیو امیدوار خواهد بود ولی لئو سیلوا هموطن برزیلی او هم برای تیم ژاپنی نقشی بسیار مهم بازی خواهد کرد. سیلوای ۳۲ساله که همچون یک سپر جلوی خط دفاعی کاشیما بازی می‌کند برای ممانعت از باز شدن دروازه‌ی کاشیما در مقابل موجهای حملات اولیه‌ی پرسپولیس در آزادی نقشی کلیدی خواهد داشت. اگر سیلوا و هم‌تیمی‌هایش بتوانند موج اولیه‌ی حملات پرسپولیس را به سلامت از سر بگذرانند کاشیما بخت بسیار زیادی برای بالای سر بردن جام قهرمانی آسیا خواهد داشت.

پاسخی بگذارید