سرمربی استقلال خوزستان
تاریخ: ۱۱:۴۴ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۹
نام نویسنده: خبرگزاری فارس
نساجی با این تماشاگر باید ۵ بر صفر از حریف جلو باشد/نساجی یک یار کمتر داشت اما ۲۰ یار اضافه‌تر!

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان گفت: نساجی با این تماشاگر باید ۵ بر صفر از حریف جلو باشد ولی مربی این تیم که ۱۰۰ بازی ملی دارد اصلا دنبال فنی بازی کردن نیست!

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،داریوش یزدی بعد از دیدار تیمش مقابل نساجی در نشست خبری اظهار کرد: من باید امروز خیلی ناراحت باشم از این نظر که تیمم بازنده بازی بود ولی از یک طرف خوشحالم و باید بگویم که نساجی باید به این تماشاگر افتخار کند چون این تماشاگر برای این تیم برد می‌آورد.

وی افزود: نساجی با این تماشاگر باید ۵ بر صفر از حریف جلو باشد ولی مربی این تیم که ۱۰۰ بازی ملی دارد اصلا دنبال فنی بازی کردن نیست!متأسفانه جواد نکونام با آن همه بازی ملی به دنبال کار فنی نبود و به توپ جمع‌کن‌ها خط می‌داد تا برای بازی مشکل درست کنند. من دوست داشتم و آرزو داشتم در تیمی کار کنم که چنین تماشاگرانی داشته باشد و در تیمی مثل نساجی اصلا نیازی نیست که کار کنید، چون خود این تماشاگران توپ را به درون دروازه حریف هل می‌دهند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان تصریح کرد: در فوتبال ما اتفاقات خوبی نمی‌افتد و اگر بیفتد باید تعجب کرد. شب بازی، بازیکن تیم من را محروم کردند و به جایش بازیکن محروم تیم حریف را می‌بخشند. این شاید از بی‌عرضگی ما باشد ولی از ابتدای بازی امروز نماینده فدراسیون روی اعصاب بازیکنان ما بود.

 وی ادامه داد: آقایان هنوز بازی شروع نشده، ما را تهدید کردند که گزارش می‌کنیم بازیکن‌تان محروم شود. ناظر فدراسیون به نام پورهادی باید بداند وظیفه‌ای بر هم زدن نظم نیست بلکه او باید بیاید و اجازه بدهد تیم‌ها فوتبال بازی کنند.

سرمربی استقلال خوزستان تأکید کرد: ما امروز با وجود اینکه تیم برتر بازی بودیم، بازی را باختیم. نساجی یک یار کمتر داشت اما ۲۰ یار اضافه‌تر! نساجی در فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی و کنار زمین ۲۰ نفر اضافه داشت.

یزدی گفت: آنها مرتب روی تیم داوری فشار می‌آوردند،‌ همین اکرامی داور چهارم بازی ما و پارس جنوبی بود که باعث شد بازیکن تیم من اخراج شود. حتی کمیته داوران هم روی اشتباه تأثیرگذار این داور اعتراض داشت ولی با همه این ذهنیت‌ها این داور را امروز برای ما می‌گذارند و طوری کار را چیدند که ما ببازیم. اینها از بی‌کسی تیم ما در فدراسیون است.

به گزارش فارس، یزدی ادامه داد: از نکونام با ۱۷۶ بازی ملی انتظار دارم یک حرکت مثبت ارائه کند، او در اروپا بازی کرده و شاید به حرف‌هایی که من می‌زنم اعتراض کند و ناراحت شود اما با وجود بازی کردنش در اروپا در کشورهای عربی باقی مانده است.

وی خاطر نشان کرد: کجای اروپا این‌گونه وقت می‌کشند و به بازیکنان می‌گویند وقت تلف کن؟ آیا او از فوتبال اروپا چیزی برای ما آورده است؟ من این حرف‌ها را می‌زنم و به نکونام که از من از لحاظ سنی کوچک‌تر هم هست توصیه می‌کنم مقابل تیم‌های دیگر فنی پیروز شود نه غیر اصولی.

سرمربی استقلال خوزستان افزود: به مردم خوب قائم‌شهر تبریک می‌گویم و معتقدم بیشترین هوادار شهرستانی در ایران متعلق به نساجی است. حتی معتقدم آنها از تراکتورسازی هم بیشتر تماشاگر دارند. در تبریز در شهرهای اطرافش به ورزشگاه یادگار امام نمی‌روند ولی در قائم‌شهر به خاطر بعد کم مسافت هواداران مازندرانی از نساجی حمایت می‌کند که این موضوع شرایط را برای حریفان سخت می‌کند.

وی در پاسخ به این سؤال که استقلال خوزستان در ۵ بازی آخر خود ۴ شکست و یک تساوی داشته و‌ آیا در آن بازی‌ها هم داور مقصر بوده است، گفت: شما شک نکنید که داور مقصر بود. در بازی با تراکتورسازی یک پنالتی علیه تیم ما گرفته شد که جریان بازی را به سود حریف تغییر داد. در جام حذفی مقابل نفت آبادان داور سه پنالتی گرفت که دو تایش اشتباه بود. در پارس جنوبی هم ما بازی را واگذار کردیم ولی باز هم در آنجا داوری تأثیر داشت. امروز هم روی صحنه‌ای که گل اول را خوردیم خطا اتفاق افتاده بود.

به گزارش فارس، در ادامه خبرنگاری گفت شما چرا در مورد داوری‌های نساجی صحبت می‌کنید که یزدی پاسخ داد: تعجب می‌کنم که این حرف را زدید من در مورد اتفاقات تیم خودم و نساجی صحبت کردم. مقابل این تیم دست‌کم ۶ موقعیت خوب داشتیم و ضمن احترام به هواداران نساجی حقمان باخت نبود.

وی تأکید کرد: مدیریت باشگاه ما در تلاش است تا شرایط را فراهم کند اما حداقل‌ها هم برای ما فراهم نیست. مثلا در سرما ما باید گرمکن داشته باشیم اما امروز نداشتیم، شاید در شان من نباشد در مورد گرمکن صحبت کنم اما تلاش‌های مدیران باشگاه به حداقل‌ها هم ختم نشده است.

یزدی ادامه داد: ما ۵ ملی‌پوش در تیم امید داریم و ۶ بازیکن جوان دیگر که قراردادی ۳۰ میلیونی دارند. همه این جوانمان آینده‌های اصلی این فوتبال هستند اما اینها دلیل نمی‌شود که ببازیم. یکسری مشکلات هم بر سر راه ما قرار داده شده که فکر می‌کنم فدراسیون فوتبال باید در این زمینه ورود کند. من در کمیته داوران که باید الگویش عدالت حضرت علی باشد، عدالت‌محوری ندیدم. در مورد آرای انضباطی هم همین‌طور، چطور شب بازی، بازیکن ما را محروم کرده و بازیکن آنها را می‌بخشند. خدا را شکر می‌کنم که در فدراسیون فوتبال (البته اگر همتی وجود داشته باشد) یک اتفاقاتی در حال رخ دادن است که بساط این کارها برچیده شود.

سرمربی استقلال خوزستان تأکید کرد: با این روند من چطور می‌توانم داشته‌های فنی را به تیمم منتقل کنم؟ مگر اختلاف بین تیم من و نساجی چقدر است که این‌گونه شرایط برایمان نامساعد می‌شود. با گرفتن دو خطا جریان یک بازی به‌طور کل عوض می‌شود. البته من باز هم تأکید می‌کنم برای حرف‌هایم مستندات داریم و اگر لازم باشد فیلم اشتباهات داوری را ارائه خواهیم کرد. در پایان هم بگویم امروز سه بازیکن غیر تخصصی را در پست‌های مختلف به بازی فرستادم، درحالی‌که اصلا یاری برای آن پست‌ها نداشتم.

به گزارش فارس، یزدی در پایان با کنایه به خبرنگاری گفت: شما از من سؤال پرسیدید اما حواس‌تان جای دیگر است. بهتر است دیگر حرفی نزنم.

پاسخی بگذارید