تاریخ: ۱۲:۲۴ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
نام نویسنده: مرتضی خالقی

ابرستاره‌ی بزرگ یوونتوس کریستیانو رونالدو در این غول ایتالیایی برای زدن ضربه‌های آزاد نزدیک به دروازه بعد از میرالم پیانیچ و پائولو دیبالا در اولویت سوم قرار دارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

ماسیمیلیانو آلگری سرمربی یوونتوس در گفت و گو با خبرنگاران از این واقعیت عجیب پرده برداشت، عجیب از آن جهت که رونالدو سالها در رئال مادرید نفر اول ضربات آزاد به حساب می‌آمد و ایستادن او پشت ضربات ایستگاهی یکی از اجزای مهم تصویر او به عنوان یکی از اسطوره‌های فوتبال دنیا است.

 

کالچیومرکاتو گزارش داد که آلگری در کنفرانس خبری پیش از بازی این هفته‌ی بیانکونری با کالیاری در ادامه‌ی رقابتهای سری آ با اعلام این مطلب گفت:” رونالدو خیلی باهوش است و می‌داند پیانیچ و دیبالا در زدن ضربات آزاد فوق‌العاده هستند و هر وقت در نزدیکی محوطه‌ی جریمه صاحب این ضربات بشویم باید آنها پشت توپ قرار بگیرند. البته وقتی ضربات آزاد دورتر از این اتفاق افتاده باشد رونالدو می‌تواند آنها را شلیک کند. ولی ما تصمیم گرفته‌ایم که ضربات آزاد نزدیک به دروازه توسط پیانیچ و دیبالا نواخته شود”.

 

جالب اینجا است که بلافاصله بعد از پیوستن رونالدو به یوونتوس، پیانیچ در گفتگو با تلویزیون باشگاه گفته بود که او و دیبالا دیگر در تمرینات بیانکونری اولویت‌های اول زدن ضربات آزاد نیستد چون حالا دیگر ضربات آزاد فقط و فقط در اختیار رونالدو قرار می‌گیرد.

رونالدوی ۳۳ساله درسالهای گذشته از ضربات ایستگاهی گلهای خار‌ق‌العاده‌ای به ثمر رسانده که از جمله‌ی جدیدترین آنها می‌توان به گل بی‌نظیری که در جام جهانی روسیه برای پرتغال در مقابل اسپانیا به ثمر رساند اشاره کرد.

 

با اینحال واقعیت این است که درصد موفقیت ضربات آزادی که توسط رونالدو زده شده در دوران فوتبالی او چندان بالا نیست و کریستیانو پیش از آن گل زیبا به اسپانیا در جام جهانی روسیه، مدتها برای گل زدن از روی ضربات ایستگاهی در رقابتهای مهم منتظر مانده بود.

با وجود این درصد موفقیت پایین، در رئال مادرید وقتی رونالدو در زمین حضور داشت، ایستادن بازیکنان دیگر پشت ضربات آزاد پدیده‌ای بسیار نادر به حساب می‌آمد. به خصوص وقتی ضربات آزاد از موقعیت‌هایی مناسب بدست می‌آمد. آنهم در حالیکه ایسکو، گرت بیل و لوکا مودریچ هر سه توانایی این را دارند که از موقعیت‌های مشابه ضربات ایستگاهی فوق‌العاده‌ای روانه‌ی دروازه‌ی حریفان کنند. به همین علت تصور می‌شد با پیوستن رونالدو به یوونتوس، همین وضعیت در این تیم بزرگ ایتالیایی هم برقرار شود.

 

در جریان پیروزی ۲-۰ بیانکونری در مقابل فروسینونه، ماتئو بونتی و آدام سامرتون گزارشگران بازی از اینکه رونالدو فکر می‌کند در حالیکه هم‌تیمی‌هایش می‌توانند بهتر و دقیق‌تر از او ضربات آزاد را روانه‌ی دروازه‌ی حریف کنند، این حق بدون هیچ بحثی باید به او تلعق بگیرد، انتقاد کردند تا مشخص شود یوونتوسی‌ها قصد ندارد به این راحتی‌ها به آقای ابرستاره باج بدهند.

 

حالا که آلگری رسماً اعلام کرده که به عنوان سرمربی تیم تصمیم گرفته ضربات ایستگاهی باارزش‌تر یعنی ضرباتی که نزدیک به محوطه‌ی جریمه نصیب یوونتوس می‌شود را به پیانیچ و دیبالا بسپارد یا دست‌کم آنها را به عنوان اولویت‌های اول زدن این نوع ضربات معرفی کرده، به نظر می‌رسد این تصمیم عاقلانه‌ای باشد که می‌تواند از این پس یوونتوس را روی ضربات آزاد خطرناک‌تر کند.

 

شکی نیست که رونالدو در رئال مادرید به گل سر سبد بودن عادت کرده ولی یوونتوس حالا به او فهمانده که برای نفع تیم گاهی اوقات باید پا پس بکشد. حرکت یوونتوس نشان می‌دهد که بر خلاف شایعات مطرح شده این تیم مقهور شهرت افسانه‌ای رونالدو نشده و حاضر نیست سرنوشت خود را به شکل کامل و تمام‌عیار به او گره بزند.

 

پاسخی بگذارید