تاریخ: ۱۲:۲۳ :: ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
نام نویسنده: مرتضی خالقی

برتری ژاپنی ها در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ بازتاب گسترده ای در رسانه های معتبر دنیا داشت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

پرسپولیس بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا را با نتیجه ۲-۰ به کاشیما آنتلرز باخت تا کارش برای رسیدن به جام دشوارتر از همیشه شود. اخبار و حواشی این بازی و نتیجه نهایی که رقم خورد در بین رسانه های معتبر دنیا بازتاب گسترده ای داشت تا جایی که گزارش های متفاوتی پیرامون آن روی خروجی ها قرار گرفت.

یورواسپورت در گزارش خود از فینال معتبرترین تورنمنت باشگاهی قاره آسیا نوشت:« کاشیما با دوستاره برزیلی خود گام اول برای رسیدن به جام را محکم برداشت چون لئو سیلوا و سرجینهو هر یک با گلزنی خود زمینه برتری مطمئن ۲-۰ در خانه را فراهم کردند تا کاشیما با خیالی آسوده گام به تهران و ورزشگاه آزادی بگذارد».

اما تریبون نیز به این بازی واکنش نشان داد و مدعی شد تکلیف جام در ورزشگاه صدهزار نفری آزادی مشخص خواهد شد جایی که برای اولین بعد از سال ۱۹۷۹ و پیروزی انقلاب اسلامی زمینه حضور بانوان در ورزشگاه فراهم خواهد شد. در گزارش تریبون آمده است:« برد ۲-۰ کاشیما آنها را در مسیری قهرمانی قرار داد تا سومین تیم از جی لیگ در لیگ قهرمانان لقب بگیرند که جام را بالای سر می برند. اوراواردز طی سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۷ به همراه گامبااوزاکا ۲۰۰۸ پیش از این تیم های ژاپنی قهرمان آسیا بودند اما از ایران هیچ تیمی موفق به قهرمانی در این جام نشده و پرسپولیس امیدوار به جبران شکست در خانه است آن هم مقابل یکصدهزار طرفدار دوآتشه».

پاسخی بگذارید