تاریخ: ۱۸:۱۳ :: ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
نام نویسنده: مرتضی خالقی

اینفانتینو: رییس سوئیسی فیفا اعتقاد دارد که افزایش تعداد تیمهای جام جهانی می تواند به جای جام جهانی ۲۰۲۶ در جام جهانی ۲۰۰۲ قطر اتفاق بیفتد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

این در حالی است که قطر از ژوئن سال گذشته با تعدادی از همسایگان خود از جمله عربستان سعودی، بحرین، امارات متحده عربی و مصر که با وارد آوردن اتهاماتی مبنی بر تامین مالی تروریسم به دوحه (که البته از سوی قطر رد شده است) مناسبات دیپلماتیک، تجاری و ترابری خود را با این کشور قطع کرده اند، وارد مناقشه شده است.

 

 

 

رییس فیفا معتقد است؛ افزایش تیم ها که به افزایش وسعت این تورنمنت نیز می انجامد، وسعت کرسی های اختصاص یافته به آسیا را از ۴٫۵ به ۸٫۵ افزایش می دهد.
تا قبل ازاین تصمیم قرار بر این بود که برای اولین باراین موضوع درجام جهانی  که درسال ۲۰۲۶ به میزبانی امریکا و مکزیک برگزارخواهد شد عملی شود .

او در ادامه افزود:« این منوط به این است که ما با دوستانمان در قطر گفتگو کنیم و همچنین با بسیاری از دوستانمان در منطقه به بحث بنشینیم  و راه حل های این پیشنهاد را بررسی کنیم  اما در نهایت امیدوارم این  اتفاق به وقوع بپیوند.»

در جواب این سوال که آیا این امر ممکن است گفت:«چرا که نه. اگر چه امکان دارد موفق نشویم  ولی همیشه باید  به دنبال بهترین راه باشیم.»

اینفانتینو،همچنین درسخنرانی که  درمرکز نظارت  جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا در کوالالامپور برگزار گردید، برنامه های خود را برای گسترش جام جهانی باشگاه اعلام کرد.

پاسخی بگذارید