تاریخ: ۱۱:۴۱ :: ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
نام نویسنده: مرتضی خالقی

روزنامه آ اس اسپانیا از قطعی بودن تصمیم مهندس سابق ماتادورها و بارسا برای خداحافظی از دنیای فوتبال خبر داد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

ژاوی هرناندز براساس قرارداد جدیدی که با باشگاه السد امضا کرده بود تا سال ۲۰۲۰ می توانست با پیراهن شماره ۶ روسای دوحه به میدان برود و به فوتبالش ادامه دهد اما حالا روزنامه معتبر آ اس مدعی شد این ستاره تکرارنشدنی دنیای فوتبال تصمیم قطعی خود برای خداحافظی از دنیای فوتبال را اتخاذ کرده است.

بنا به ادعای آ اس ژاوی هرناندز آوریل سال آینده بعد از اتمام این فصل از رقابت های لیگ ستارگان قطر همین طور پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ از دنیای فوتبال به صورت رسمی خداحافظی خواهد کرد تا همان طور که از پیش اقدام کرده بود بلافاصله برای شرکت در کلاس های مربیگری اتحادیه اروپا حاضر شود تا مدارک بین المللی مربیگری را دریافت کند.

AS اسپانیا همچنین اضافه کرد ژاوی که توانایی بازی تا یک یا دو فصل دیگر را دارد تمرکز خود را روی کسب تجربه و دانش آموزی در حیطه مربیگری قرار داده است تا به این ترتیب فرصت نشستن روی نیمکت مربیگری را به دست بیاورد جایی که گفته می شود رویای بزرگ او هدایت بارسلونا در سال های آتی است.

این درحالی است که فدراسیون فوتبال قطر نیز تمایل شدیدی به همکاری با این چهره سرشناس اسپانیایی در جام جهانی ۲۰۲۲ دارد. قطری ها به عنوان میزبان جام جهانی در حال حاضر از ژاوی ستاره و کاپیتان السد در نقش سفیر بهره می برند اما تمایل زیادی دارند تا از این چهره در سال ۲۰۲۲ به عنوان سرمربی روی نیمکت عنابی ها در جام جهانی بهره ببرند.

پاسخی بگذارید