سرمربی نساجی مازندران
تاریخ: ۹:۵۹ :: ۱۳۹۷/۰۷/۰۷
نام نویسنده: مهدی رضی
جواد نکونام : تیم ما دیر از خواب بیدار شد/یادمان نرود نساجی ۲۴ سال در لیگ برتر نبوده است !

سرمربی نساجی می‌گوید در همان نیمه اول بازی مقابل سایپا را واگذار کردند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،نساجی و سایپا در جریان هفته هشتم لیگ برتر به تساوی یک بر یک رسیدند. جواد نکونام سرمربی نساجی در نشست خبری پس از این دیدار اظهار کرد: می‌دانستیم با تیم قلدر سایپا بازی داریم که در هوا و ضدحمله خطرناک هستند. در همین نقاط هم روی یک اشتباه گل خوردیم. در کل در نیمه اول خوب بازی نکردیم و سایپا بهتر از ما بود. البته آن‌ها موقعیتی نداشتند و سوار بازی نبودند. پس  از گل یادمان آمد که باید فوتبال بازی کنیم و موقعیت‌هایی داشتیم که استفاده نکردیم. سایپا تیم جان‌داری است و مدعی قهرمانی در لیگ برتر است. تیم ما دیر از خواب بیدار شد و در نیمه اول خواب بودیم. ما بازی را در نیمه اول باختیم.

او افزود: یادمان نرود نساجی ۲۴ سال در لیگ برتر نبوده است. تماشاچی‌هایی که نساجی را دوست دارند، همیشه پای این تیم هستند. گلایه‌هایشان به جا است. باید این را در نظر داشته باشیم که با چه تیمی در کجا بازی می‌کنیم. سایپا از نظر فیزیکی برتر خوبی نسبت به تیم ما داشت. هواداران باید به یک چیز فکر کنند که موفقیت نساجی در گرو حمایت است. هیچ راه دیگری ندارند. اینکه امروز خوبیم یا بد، ‌هیچ دردی از ما دوا نمی‌کند. ما خوب برگشتیم به بازی اما دیر برگشتیم. بازیکنی که اشتباه کرد، پارسال در لیگ یک شرایط دیگری داشته اما امروز شرایط دیگری دارد. من به بازیکنان گفتم که فقط ناراحت یک چیز هستم، آن‌ هم هواداران هستند.

سرمربی نساجی گفت: شما نساجی هستید و در مقابل سایپا، مدعی قهرمانی است. نساجی میزبان است اما مدعی قهرمانی است. اگر صرفا حمله کنیم و گل بخوریم شما چه می‌گویید؟ اگر من کمی فوتبال بازی کردم، قوانین آن را می‌دانم که فوتبال قانون دارد. آن‌ها سرتر از ما هستند. ما بازیکن خارجی میلیاردی داریم؟ ما سپاهان بازی داریم، چه کار کنیم؟ لطفا منطقی صحبت کنید. اگر سایپا می‌برد صدر جدول بود. شما می‌دانید صدرجدول لیگ با این تعداد مدعی یعنی چه؟ من مشکلات را پیگیری می‌کنم ولی کدام تیم پایین جدول توانسته در خانه مدعی قهرمانی را ببرد. فوتبال قانون دارد.

نکونام ادامه داد: نساجی پس از ۲۴ سال به لیگ برتر رسید؛ با کدام مربی به لیگ رسید؟ من پارسال که به نساجی آمدم، همه زانوی غم بغل گرفته بودند. یک شهر غم در چشمانش بود. چه اتفاقی افتاد؟ هر صحبتی فوتبالی باشد، من مخلص شما هم هستم. فوتبال قانون دارد و قانون آن این است که برای نتیجه باید مبارزه کنید. می‌توانید رئال مادرید باشید یا نساجی. قبول دارم که نیمه اول بد بازی کردیم اما در نیمه دوم خوب بودیم. مقصر اینکه در نیمه اول بد بودیم، من هستم.

او در ادامه درباره داوری بازی گفت: خیلی از خطاهای ۵۰-۵۰ هم به سود آن‌ها بود. فکر می‌کنم سبک حیدری به این شکل است که زود سوت می‌زند و بازی را از سرعت می‌اندازد اما داوری مشکلی نداشت.

سرمربی نساجی در ادامه گفت: ما امروز اشتباهی در پست دروازه‌بان نداریم. اگر لک در تمرین بد بود از او استفاده نمی‌کردم. هرکس که خوب باشد، در ترکیب اصلی است. پارسال که به این تیم آمدم، این شهر را غم گرفته بود اما امروز خوشحالیم. پارسال در بازی مس کرمان ۲ هزار هوادار به ورزشگاه آمده بود اما امروز را نگاه کنید.   همین سایپا ۱۰ نفره نفت مسجد سلیمان را به راحتی شکست داد. البته هواداران هر حرفی که بزنند حق دارند. من قول می‌دهم که از شروع تا پایان بازی تمام تلاشمان را کنیم.

نکونام در پایان درباره دلایل تعویض امید سینک و اینکه آیا به خاطر درگیری‌اش در پایان نیمه اول تعویض شده است، گفت: من صحنه درگیری ندیدم اما در رختکن به من گفتند که کارت زرد گرفته است. تعویض او هم دلیل فنی داشت و هم به خاطر کارت زردش بود. اگر کارت زرد نگرفته بود بیشتر بازی می‌کرد اما ما نمی‌توانستیم ریسک کنیم تا یک بازیکنمان در معرض اخراج قرار گیرد.

پاسخی بگذارید