تاریخ: ۱۵:۰۳ :: ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
نام نویسنده: مرتضی خالقی

حمیدرضا گرشاسبی در برنامه ورزشگاه خبر داد که خارجی های پرسپولیس باتوجه به عدم دریافت حقوق، هرزمان که بخواهند می توانند این تیم را ترک کنند!

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

سرخپوشان پایتخت در ۴ فصل اخیر بهترین تیم ایران بوده اند و با کسب ۴ عنوان قهرمانی، یک نایب قهرمانی لیگ و دو حضور در نیمه نهایی آسیا، بهترین روزهای تاریخ معاصر خود را تجربه کرده اند. در بین این موفقیت ها، پرسپولیس بازیکنان مختلفی را از دست داده و با مشکلات و تغییرات مدیریتی دست و پنجه نرم کرده است. در این میان تنها مهره ثابت در باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ بوده که پس از سال ها ناکامی، قرمزها را به ساحل آرامش رسانده است.

 

حالا مدیر تیم پرسپولیس می گوید به دلیل مشکلات ارزی، ۵ ماه به خارجی ها حقوقی داده نشده و آن ها هر وقت بخواهند می توانند پرسپولیس را ترک کنند! شاید لفظ خارجی ها، برای هواداران پرسپولیس تنها مربوط به بشار رسن، بوژیدار رادوشویچ و گادوین منشا باشد اما خارجی اصلی و مهم تیم پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش هستند که با این موفقیت ها بدون شک پیشنهادهای مالی بزرگی از تیم های حوزه خلیج فارس و… خواهند داشت. گادوین منشا و بشار رسن در پایان فصل قراردادی با پرسپولیس ندارند و با این وضع، تمدید با آن ها خیلی سخت و شاید غیر ممکن باشد! حتی برانکو ایوانکوویچ و بوژیدار رادوشویچ که تا پایان لیگ نوزدهم قرارداد دارند نیز می توانند باتوجه به عدم گرفتن حقوق، پرسپولیس را ترک کنند!

 

داستان زمانی برای پرسپولیس بحرانی شد که در طول یک سال، ارزش دلار از ۳۸۰۰ تومان به ۱۸۰۰۰ تومان رسید و وزارت ورزش نیز نتوانست برای این تیم ارز دولتی بگیرد! به عبارتی پرسپولیسی ها اگر قرار بود به برانکو ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان (۷۰۰ هزار دلار) حقوق بدهند، حالا باید ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان حقوق بدهند! البته این افزایش قیمت برای تمام باشگاه هایی که بازیکن و مربی خارجی دارند نیز صدق می کند اما نکته این جا است که مدیران باشگاه پرسپولیس به عنوان یک مجموعه دولتی، انتظار دارند همچون بسیاری از نهادهای دولتی و خصولتی ارز دولتی و ۴۲۰۰ تومانی بگیرند.

 

اگر این اتفاق نیفتد، احتمالا قرمزها باید به دنبال ۳ بازیکن جایگزین برای منشا، رسن و رادو باشند. اما نکته ای که در نظر گرفته نمی شود، تاثیر افزایش قیمت دلار بر ارزش بازیکنان ایرانی است. آن ها که همیشه پیشنهادهای ۱۰۰-۲۰۰ و ۳۰۰ هزار دلاری (حدودا ۲٫۵ میلیارد تومانی) را در جیب شان می بینند، بدون شک راضی به قراردادهای ارزان قیمت نخواهند شد و قیمتشان افزایش خواهد یافت. البته پیشنهادهای این چنینی برای بازیکنان معمولی است و مثلا وحید امیری قراردادی ۷۰۰ هزار دلاری با ترابزون اسپور دارد!

 

حال پس از مصاحبه گرشاسبی با برنامه شبکه ۵ سیما، هواداران پرسپولیس بار دیگر اعتراض شان را به وزارت ورزش نشان داده اند و احتمالا چالش بعدی این وزارت خانه، حل مشکلات ارزی برای سرخابی ها خواهد بود.

پاسخی بگذارید