تاریخ: ۱۴:۵۸ :: ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
نام نویسنده: مرتضی خالقی

با مصدومیت حسین ماهینی و محرومیت محمد انصاری، بزرگترین چالش برانکو ایوانکوویچ انتخاب ۴ بازیکن برای خط دفاعی خواهد بود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

در دوران محرومیت تیم پرسپولیس، دلخوشی قرمزها ثبات در ترکیب خط دفاعی بود. برانکو که از اواسط لیگ هفدهم، عزم صادق محرمی برای جدایی از پرسپولیس و لژیونرشدن را دریافته بود، باتوجه به بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی، از حسین ماهینی در پست دفاع راست استفاده کرد تا در پایان فصل، جدایی صادق محرمی جدایی یک بازیکن نیمکت نشین باشد و آسیبی به ترکیب اصلی خط دفاع نرسد. محمد انصاری نیز دفاع چپ بازی می کرد و نگرانی برانکو، عدم تمدید قرارداد با او بود که در روزهای میانی فصل نقل و انتقالات این نگرانی هم برطرف شد تا مرد کروات، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری و حسین ماهینی را برای دومین فصل متوالی در اختیار داشته باشد.

 

در طول این مدت جدایی مهدی طارمی، فرشاد احمدزاده، وحید امیری و محسن مسلمان ترکیب قرمزها در بخش هجومی را دچار تغییر و تحول کرد اما دست برانکو برای پرکردن جای خالی این بازیکنان باز بود. علیپور جای طارمی را گرفت، نعمتی جای احمدزاده بازی می کند و عالیشاه هم در پست وحید امیری حضور دارد. به نوعی می توان گفت بشار رسن هم جایگزین محسن مسلمان شده است.

 

 

اکنون در آستانه حساس ترین بازی فصل برانکو ایوانکوویچ با معضل بزرگی روبرو شده است. ۲ مهره دفاعی اش دچار محرومیت و مصدومیت شده اند و روی نیمکت نیز بازیکنی برای پر کردن جای خالی شان نیست. برانکو اگر شجاع و سیدجلال را در دفاع میانی به کار گیرد و شایان مصلح را به جای انصاری قرار دهد، تقریبا هیچ بازیکن سرشناسی برای جایگزینی حسین ماهینی نخواهد داشت. ماهینی که در بازی دیروز مقابل استقلال از ناحیه زانو مصدوم شد، احتمالا بیش از یک بازی در ترکیب پرسپولیس غایب خواهد بود و برانکو یا باید از بازیکنان جوان و بی تجربه اش استفاده کند یا این که مهره های دیگر را در پست غیر تخصصی قرار دهد.

 

 

پیش تر در بازی های دوستانه آدام همتی در این پست استفاده شده بود و یکی از گزینه های اصلی برانکو برای بازی در پست دفاع راست است. گفته می شود سیامک نعمتی نیز می تواند در این بخش از زمین بازی کند اما در چند فصل اخیر بازی در پست دفاع راست را تجربه نکرده است. البته برانکو در بین بازیکنان جوانش دفاع راست تخصصی هم دارد؛ شاهین عباسیان که با تیم ملی امید در جاکارتا هم حضور داشت، تنها دفاع راست برانکو روی نیمکت می باشد که بعید هم نیست در مقابل السد بازی کند. البته برانکو در بازی های اخیر شجاع خلیل زاده را هم در قامت یک دفاع راست مطرح کرده اما حداقل در بازی رفت امکان استفاده از او در پست جدیدش وجود ندارد.

 

 

عباسیان در تمرینات عملکرد خوبی داشت اما برعکس مهره هایی چون طاهرخانی و همتی تاکنون حتی یک دقیقه هم در بازی رسمی برای پرسپولیس بازی نکرده و باید دید آیا تجربه نخستش صف آرایی مقابل ژاوی، گابی و بغداد بونجاح خواهد بود یا خیر؟

 

ماهینی در سه فصل اخیر جزو عناصر اصلی خط دفاع پرسپولیس بوده و لقب «آچار فرانسه» را نیز باتوجه به بازی در پست های مختلف به خود اختصاص داده است. حالا برانکو که تیمش با جدایی محرمی، رضاییان، ماریچ و… هیچ آسیبی ندید در چالشی بزرگ قرار گرفته و امیدوار است حداقل بازی در دوحه را به سلامت بگذراند تا پس از بازگشت محمد انصاری، حداقل ۴ بازیکن سرشناس برای چینش خط دفاعش داشته باشد.

 

پاسخی بگذارید