تاریخ: ۱۳:۲۹ :: ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

دربی امروز پایتخت را فرزندان دو سرمربی سرخابی ها نیز تماشا می کنند. یکی از نزدیک، یکی نزدیک تر.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

در سال های اخیر همیشه دربی های پایتخت مهمانان ویژه ای داشته که از سوی فدراسیون یا هر کدام از باشگاه ها دعوت شده اند. هشتاد و هشتمین صفحه از دفتر تقابل های سنتی استقلال و پرسپولیس هم امروز عصر در تهران ورق می خورد و در آن، هرگا ایوانکوویچ فرزند سرمربی پرسپولیس به درخواست پدرش حضور خواهد داشت. هرگا پس از سال ۹۵ بار دیگر به ورزشگاه آزادی می آید تا دیدار تیم پدرش را مقابل استقلال از نزدیک تماشا کند.

 

او که در کشور کرواسی زندگی می کند، یکی از دورترین و البته خاص ترین طرفداران این تیم به شمار می رود و ضمن تماشای همه بازی های پرسپولیس از کرواسی، شناخت خوبی هم از تیم سرخپوش ایرانی پیدا کرده است. با ۳۴ سال سن و ساکن شهر واراژدین، او عاشق ورزش و از طرفداران سرسخت فوتبال است. هوادار متعصب تیم رم ایتالیا است و شب هایی که رم بازی دارد با برانکو در تماس است و نظر او را می پرسد. او در طول سال چند بار برای تماشای بازی های رم به ایتالیا سفر می کند.

 

برانکو چند بار گفته که هرگا مهره شانس او به حساب می آید و این مسئله در بازی هایی از جمله دربی سال ۹۵ که با برتری ۴-۲ پرسپولیس خاتمه یافت، یا بازی دراماتیک پرسپولیس و الوحده در فصل گذشته لیگ قهرمانان به نوعی ثابت شده است. او حتی در بازی اخیر پرسپولیس مقابل سپیدرود که با برتری دقیقه ۹۰ سرخپوشان همراه شد نیز همراه تیم پدرش بود. هرگا در دربی امروز هم به ورزشگاه آزادی خواهد رفت.

 

موضوع جالب اینکه او به این زودی از پرسپولیسی ها جدا نمی شود و در دیدار آسیایی مقابل السد نیز به همراه تیم راهی کشور قطر خواهد شد تا آن بازی مهم را از نزدیک تماشا کند.

 

هرگا که خودش ورزشکار است، قبلا در رشته فوتبال فعالیت می کرده و در کشور کرواسی دروازه بان بوده است.

او چند بار با دوستانش به ایران آمده و آنها را به فوتبال ایران و تیم پرسپولیس علاقه مند کرده است. حتی اعضای تیم پرسپولیس در اردوی پیش فصل چند ماه قبل خود با دوستان او نیز در واراژدین دیدار کردند.

 

اما نکته جالب دربی امروز این است که پسر برانکو تنها کسی نیست که در ورزشگاه آرزوی خوشحال شدن پدرش روی نیمکت را دارد. برخلاف دربی سال ۹۵، این بار هرگا یک رقیب در نزدیکی خود می بیند.

 

در فاصله نه چندان زیاد از هرگا ایوانکوویچ، ساشا شفر هم در قسمت دیگری از استادیوم آزادی نشسته و چشم انتظار تماشای شادی پدرش در کنار زمین است؛ البته با دغدغه های متفاوت. مسئله متمایز کننده این است که ساشا نه فقط یک طرفدار، بلکه یکی از اعضای کادر فنی استقلال است و نتیجه دربی امروز با کار و حرفه او رابطه مستقیم خواهد داشت.

 

 

فرزند میانسال وینفرد شفر یکی از خاص ترین اعضای تیم استقلال از حدود یک سال پیش تا کنون به شمار می آید. او در تمرین ها با دقت فوق العاده همه چیز را زیر نظر می گیرد و ریزبینی اش همیشه به کار استقلال آمده است. شاید همین سطح از تمرکز و دقت، از او انسان آرام تری ساخته و باعث شده که ساشا از حیث خلق و خو، تفاوت عمده ای با شفرِ پدر داشته باشد. او بر خلاف پدرش که به هیجان و جنب و جوش دائمی شهره شده، فرد کاملا خونسردی است و با آرامش همه وقایع را دنبال می کند.

 

در استقلال به ساشا سمَت آنالیزور را نسبت می دهند و البته که چنین نیز هست؛ اما کاری که او برای استقلال می کند، فراتر از آنالیز صرف است. نزدیکان به تیم استقلال معتقدند ساشا را باید مغز متفکر تیم دانست. خود وینفرد شفر در همه لحظات مهم با پسرش مشورت می کند و باز کردن گره ها را به او می سپارد. حتی ساناک که یکی از اعضای مهم کادر فنی استقلال به شمار می رفت، با نظر مستقیم ساشا شفر جذب شده بود.

فرزند شفر که بر خلاف آسیا در لیگ نمی تواند روی نیمکت بنشیند، ارتباط خود با بازیکنان را به خوبی برقرار کرده و از افراد نزدیک به مجموعه تیم استقلال است.

 

حالا امروز هرگا ایوانکوویچ و ساشا شفر هر کدام در جایی از استادیوم آزادی به تماشای نبرد تفکرات پدرهایشان خواهند نشست و باید دید حوالی ساعت ۲۰:۳۰ کدام یک خوشحال وارد رختکن تیم می شوند.

پاسخی بگذارید