تاریخ: ۱۳:۱۳ :: ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

توماس توخل، سرمربی آلمانی پاری سن ژرمن زمانی که در کشورش به کار مشغول بود به عنوان مربی‌ای خاکی که پا به پای بازیکنانش شادی کرده و با آنها شوخی کند شناخته نمی‌شد بلکه برعکس تصویر او یک مربی جدی و خشک بود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

به همین علت تصاویر و اخبار جدیداً منتشر شده از توخل با ستاره‌های پاری سن ژرمن، در آلمان تعجب و شگفتی کارشناسان و رسانه‌های ورزشی را برانگیخته. آلمانی‌ها می‌گویند مربی سابق ماینتز و دورتموند که در کشورش تا آن حد جدی و خشک بوده چطور در پاریس تا این حد تغییر شخصیت داده. تا جایی که روزنامه‌ی فرانسوی اکیپ در توصیف او می‌نویسد توخل با جذبه‌ی شخصیت خاکی و فروتن خود دل بازیکنان و مسئولین PSG را بدست آورده.

اکیپ از قول یکی از منابع خود که از او به عنوان یکی از منابع نزدیک به باشگاه PSG یاد کرده، نوشت:” تغییراتی که توخل نسبت به دوران مربی‌گری اونای امری بوجود آورده خیلی وسیع بوده. ما می‌دانیم توخل مربی‌ای است که به بازیکنانش بسیار نزدیک است. او بازیکنانش را مثل یک برادر در آغوش می‌کشد و این چیزی است که به خصوص فوتبالیست‌های برزیلی برای آن ارزش زیادی قائل هستند“.

توخل در PSG عملاً با همه‌ی مسئولین باشگاه از رده‌های مختلف رابطه‌ی دوستی برقرار کرده، همیشه لبخند به لب داشته و از تعریف کردن از همکارانش ابایی ندارد. این در حالی است که مربی پیش از توخل اونای امری دقیقاً قطب متضاد شخصیت او بوده است.

به گزارش اکیپ، توخل در تمرینات فضای شادی بوجود آورده و با بازیکنانش شوخی می‌کند. او برای مثال به دنبال آنخل دی‌ماریای آرژانتینی دویده و با او به خاطر مدل موهایش شوخی می‌کند. یا برای مثال توخل با نیمار به خاطر تمارض‌هایش شوخی کرده و از هم‌تیمی‌هایش می‌خواهد هر بار نیمار تمارض کرد به خاطر او بازی را متوقف نکرده و به بازی ادامه دهند. او در عین حال، جوانان و بازیکنان جدید باشگاه را از یاد نبرده و از فوتبالیست‌های پیشکسوت تیمش مثل بوفون و تیاگو سیلوا خواسته برای جا افتادن آنها در تیم، به کادر فنی کمک کنند.

 

پاسخی بگذارید