تاریخ: ۹:۴۰ :: ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

کسی شک نداشت که نوار پیروزی‌های پیاپی بایرن مونیخ سرانجام یک روز متوقف می‌شود ولی کمتر کسی گمان می‌کرد که این اتفاق در مقابل تیم نسبتاً ضعیفی مثل آوگسبورگ رخ دهد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

وقتی فلیکس گوتزه در اواخر بازی گل تساوی را وارد دروازه‌ی بایرن کرد تا بایرنی‌ها نتوانند پنجمین پیروزی پیاپی خود در بوندس‌لیگا را دشت کنند، او با این گل چیزی به تیمهای دیگر بوندس‌لیگا هدیه کرد که در چهار هفته‌ی گذشته از آن خبری نبود: امید.

 

بایرن در چهار هفته‌ی اول مثل یک ماشین عظیم و ترسناک ظاهر شده بود که به نظر می‌رسید همه‌ی رقبا را زیر چرخهای عظیمش له خواهد کرد تا برای هفتمین فصل پیاپی، عنوان قهرمانی بوندس‌لیگا را به خود اختصاص دهد. در چهار هفته‌ی اول، حریفان بایرن دقیقاً مطابق این تصویر بازی کرده بودند یعنی پیش از اینکه حتی بازی شروع شود خود را از پیش باخته دانسته و شکست‌شان را قطعی کرده بودند. آنها در جریان بازی‌ها برای اینکه شاید فرجی شود و بتوانند از بایرن یک تساوی بگیرند به بازی‌های فیزیکی و خشن و حتی گاهی ناجوانمردانه رو آورده بودند.

 

با اینکه بعد از توقف در برابر آوگسبورگ، شأن بایرن به عنوان بخت اول قهرمانی این فصل بوندس‌لیگا دچار خدشه نخواهد شد ولی واقعیت این است که حالا تک‌تک تیم‌های دیگر حاضر در این لیگ می‌توانند با بررسی بازی بایرن و آگسبورگ تشخیص دهند که برای بازی خوب در مقابل بایرن باید با چه ترکیبی به زمین بروند و چگونه می‌توانند در میدان بدون توسل به حرکات نه چندان جوانمردانه، بایرن را متوقف کنند.

 

پس باید به آوگسبورگ تبریک گفت چرا که توانست کاری را انجام دهد که تا کنون هیچ تیم دیگری در بوندس‌لیگا موفق به انجامش نشده بود. آنها در واقع سعی کردند با بایرن فوتبال بازی کنند. آوگسبورگ از استفاده از استراتژی‌های شکست‌خورده‌ی تیم‌هایی مثل هوفنهایم، لورکوزن، اشتوتگارت و شالکه خودداری کرد و با پشت پا کردن به احتیاط و ترس، تصمیم گرفت در مستطیل سبز با بایرن رقابت فوتبالی کرده و نتیجه بگیرد. استراتژی‌ای که جواب داد و آوگسبورگ را خوشحال به  خانه‌اش فرستاد.

پاسخی بگذارید