تاریخ: ۱۲:۵۱ :: ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

یک سال بعد از برکناری از سرمربیگری وردربرمن در بوندس لیگا دوران خانه نشینی مربی ایرانی – آلمانی با قبول سکان هدایت تیم بحران زده اینگول اشتات به پایان رسید.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

آلکساندر نوری ۳۹ساله تنها یک روز بعد از منصوب شدن به عنوان سرمربی جدید  اینگول‌اشتات باید در رقابتهای هفته هفتم بوندس‌لیگا B  به مصاف تیم قدیمی و قدرتمند کلن برود، تیمی که با کسب ۱۳ امتیاز از شش بازی بالاتر از هامبورگ و بوخوم صدرنشین رقابت هاست اما با این حال نوری می‌گوید از مصاف با این حریف قدرتمند ترسی ندارد.

آلکس معتقد است بازی با کلن برای تیم  همچنین شهر اینگول‌اشتات یک اتفاق مهم و جذاب خواهد بود. نوری که به عنوان کمک ‌مربی وردربرمن تجربه‌ی کار در بوندس‌لیگا را به دست آورد سپس سرمربی همین تیم در شمال آلمان شد به این ترتیب قصد دارد پیش از مسابقه‌ بزرگ مقابل کلن، فضای شهر و تیمش را آرام کند. نوری روز دوشنبه در حالی سکان هدایت اینگول‌اشتات را بدست گرفت که مربی سابق این تیم اشتفان لایتل تنها دو روز پیش این تیم را ترک کرده بود. شکی نیست که انتظار ارائه‌ی سیستم و تاکتیک جدید از سوی الکساندر نوری تازه‌وارد، در این فرصت کوتاه بی‌انصافی خواهد بود.

نوری قبل از شرکت در اولین جلسه‌ی تیمش گفت:« هدف ما در این مرحله حل کردن مشکلات سیستم بازی تیم نیست، هدف ما این است که تیم را تا آخرین حد ممکن آماده کنیم. هدف من این است که به سرعت با تیم هماهنگ بشوم و به همراه همه‌ی دست‌اندرکاران اینگول‌اشتات این تیم را دوباره در مسیر موفقیت قرار بدهیم».

اینگول‌اشتات برای بهبود وضعیت بغرنج خود به الکساندر نوری همین طور کمک او مارکوس فلدهوف تکیه کرده که تا سال ۲۰۲۰ با این باشگاه قرارداد امضا کرده‌اند. آنجلو فیر مدیر ورزشی این باشگاه گفت:« ما بعد از گفتگوهایی که داشتیم ۱۰۰درصد مطمئن شدیم که او برای ما مهره‌ی مناسبی است. الکس برای این پست خیلی اشتیاق دارد. او در وردربرمن نشان داده که می‌تواند یک تیم را بسازد و در مسیر موفقیت هدایت کند. این برای اینگول‌اشتات که در مقابل بوخوم با نتیجه‌ ۶-۰ شکست  خورد، در خانه مقابل سن‌پائولی ۱-۰ باخت تا از شش بازی تنها ۵ امتیاز بدست بیاورد بسیار ضروری است».

 

آلکساندر نوری آلمانی- ایرانی که تا سال ۲۰۱۷ به عنوان مربی در وردربرمن فعالیت می‌کرد، در مراسم معارفه گفت:« من برای فعالیت در پست جدیدم در اینگول‌اشتات اشتیاق زیادی دارم. صحبت‌های من با مسئولین باشگاه خیلی خوب پیش رفت. این بود که خیلی زود به نتیجه رسیدیم و نیازی ندیدم که برای فکر کردن از باشگاه وقت بگیرم و معطل کنم. ما به خصوص از نظر چشم‌انداز باشگاه برای آینده و سبک فوتبال بازی کردن مورد نظر باشگاه، بلافاصله به توافق رسیدیم چون نظرات‌مان مثل هم بود».

نوری از زمان حضور در وردربرمن به عنوان مربی‌ای احساسی شناخته می‌شود که در ایجاد انگیزه برای بازیکنان ید طولایی دارد. « تیم ، بازیکنانش و شرایطی که اینجا در اینگول‌اشتات هست، عالی است. حالا نوبت ماست که دست به دست هم بدهیم و کاری کنیم که این باشگاه قدیمی دوباره روی ریل موفقیت قرار بگیرد. من بی‌صبرانه منتظرم تا کار خودم را با این باشگاه شروع کنم و برای ادامه‌ فصل انگیزه‌ زیادی دارم».

نوری چهارمین سرمربی اینگول‌اشتات در دو سال اخیر است. مارکوس کوچینسکی، مایک والپورگیس و اشتفان لایتل، سه سرمربی پیش از او روی هم‌رفته به مدت ۱۳ ماه سکان هدایت این تیم را به عهده داشتند.اولین تجربه مربیگری او در بوندس لیگا B امشب از ساعت ۲۰:۰۰ به وقت تهران مقابل کلن آغاز خواهد شد بلکه با یک نتیجه غیرمنتظره شگفتی بزرگی خلق و استارت خود برای تکرار افتخارات برمن را این بار در اینگول اشتات بزند. هنوز رکورد ۱۲ برد متوالی او با وردبرمن سر زبان هاست و طرفداران این باشگاه به نیکی از او یاد می کنند.

پاسخی بگذارید