تاریخ: ۱۲:۴۴ :: ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
نام نویسنده: مرتضی خالقی

مدافع پرسپولیس از انگیزه زیادی برای موفقیت در دربی هشتاد و هشت برخوردار است و امیدوار است تیمش در این جدال نیز به روند موفقیت آمیز چند وقت اخیرش ادامه دهد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

شجاع خلیل زاده در فصل جاری نمایشی درخشان از خود به جا گذاشته و توانسته به بازیکنی قابل اعتماد در خط دفاعی سرخ‌ها تبدیل شود. این بازیکن در دو دیدار اخیر سرخپوشان تجربه جدیدی را نیز با حضور در دفاع راست پشت سر گذاشته و عملکرد رضایتبخشی نیز به خود اختصاص داده است. با شجاع خلیل زاده در آستانه دربی به گفتگو پرداختیم و او از انگیزه‌اش و البته امیدواری برای جو مناسب در استادیوم برای ارائه یک بازی باکیفیت صحبت کرد.

اسمت این روزها با عملکردت کاملا همخوانی دارد و نمایش شجاعانه و موفقی در ترکیب پرسپولیس به جا گذاشته‌ای.

همه‌ی بازیکنان ما الان دیگر شجاع شده‌اند و خوشحالیم که توانستیم توجه هواداران را جلب کنیم و نتایج خوبی کسب کنیم. شرایط کاملا سختی داریم اما همه بازیکنان در کنار هم هستند و بیش از آنچه که انرژی دارند نیز به کار می‌گیرند تا به اتفاقات خوبی که مدنظرمان است دست پیدا کنیم.

بازی با سپیدرود اما برای شما نزدیک بود با یک تساوی همراه شود و برد لحظه آخری هم بار دیگر به کمک‌تان آمد.

این انگیزه شکست ناپذیری ماست که به کمک‌مان می‌آید. ما تا لحظه آخر همیشه به دنبال برد هستیم. این تفکر ماست که باید برتر باشیم و با برتری به کارمان پایان دهیم و البته بازی خیلی سنگین بود سپیدرود آمده بود برای یک امتیاز در آزادی و خیلی خوب کار کرد و ما را خیلی اذیت کرد. ما هم حملات زیادی داشتیم ولی از موقعیت‌ها استفاده نکردیم. ۲۰ دقیقه پایانی یک تعویض خوب از سوی آقای برانکو انجام شد و بازیکن جوان ما وارد زمین شد و کار را برای حریف تمام کرد.

حضور در دفاع راست برای تو تجربه جدیدی است اما به نظر می‌رسد خوب از پس آن برآمدی.

خیلی وقت بود در این پست بازی نکرده بودم و اصلا یادم نمی‌آید آخرین بار چه زمانی در آن بازی کردم. ولی با توجه به نیاز تیم بازی کردم و در خدمت تیم هستم. هر کجا برانکو از من بخواهد بازی می‌کنم و مشکلی با تغییر پست ندارم.

در بازی با سپیدرود با توجه به حضور در کنار زمین بارها با علی کریمی کری داشتی و او بعد از هر نفوذت صحبتی با تو داشت. چه چیزی به یکدیگر می‌گفتید؟

مشکل خاصی نبود و علی کریمی بزرگ فوتبال ما است و افتخار می‌کنم که حتی او را می‌بینم و نزدیکش راه می‌روم. ایشان به من گفتند که خوب نفوذ می‌کنی و دریبل می‌زنی ولی روی ارسال‌هایت کار کن اما اینکه من به او چه گفتم را بیخیال شوید!

به نظر می‌رسد از حضور در تیم ملی در پست دفاع آخر ناامید شدی و اکنون با حضور در پست جدید به دنبال جلب رضایت کارلوس کی روش هستی؟

من همیشه به این مساله افتخار می‌کنم که روزی بتوانم پیراهن تیم ملی را برتن کنم. حالا هم این انگیزه را دنبال می‌کنم و باید ببینیم در آینده چه می‌شود. برای حضور در تیم ملی ابتدا باید در تیم باشگاهی بهترین عملکرد را داشته باشی و من تمام تمرکزم را روی این مساله قرار داده‌ام. امیدوارم در آینده این اتفاق بیفتد و بهترین و بیشترین تلاشم را برای نمایشی با کیفیت و بدون اشتباه  خواهم داشت.

با توجه به این محرومیت انتظار نمی‌رفت بتوانید اینچنین نتیجه بگیرید و واقعا عملکردتان دور از انتظار بود.

ما بازیکنان خوب و بزرگی از دست دادیم ولی همیشه گفته‌ام بازیکنان می‌آیند و می‌روند ولی این پرسپولیس است که همیشه هست و همیشه بزرگ می‌ماند. بازیکنان تیم ما با یکدیگر هم دل هستند و همین رمز موفقیت و نتایج خوب ما است. در فوتبال هر اتفاقی ممکن است بیافتد و برد و باخت وجود دارد ولی یکدلی بازیکنان و حمایت هواداران موضوع مهمی است که پرسپولیس از آن برخوردار است. هواداران همیشه در سرما و گرما از ما حمایت کردند و دستشان را می‌بوسم.

یک بار دیگر موفق شدید به جمع چهار تیم برتر آسیا راه پیدا کنید. آن هم در شرایطی که مشکلات فراوانی را تجربه کردید و نسبت به رقبا کمترین بازیکن را در اختیار داشتید.

هم برای باشگاه یک افتخار است و هم برای بازیکنانی که در آن نقش داشتند. ما از ابتدای فصل تمرینات سخت و فشرده‌ای پشت سر گذاشتیم که بدن‌هایمان را خیلی آماده نگه داشته است و همین موضوع خیلی به ما کمک کرده است. امیدوارم با حمایت و دعای خیر هواداران یک نتیجه خوب برابر السد بگیریم و بتوانیم به فینال راه پیدا کنیم.

در دنیای رقابت اما بعید است هواداران استقلال و تیم رقیب سنتی از این حضور خوشحال باشند و امیدوار باشند به فینال آسیا نیز راه پیدا کنید.

تیم‌های ایرانی در آسیا حکم تیم ملی را دارند و من مطمئنم دعای یک ایران پشت سر ما خواهد بود. استقلالی‌ها هم دوست داشتند تیم‌شان برنده شود و صعود کنند ولی شرایط برایشان خوب پیش نرفت. فکر می‌کنم آنها هم برای بردن ما دعا می‌کنند. ما خودمان دوست داشتیم استقلال برنده شود و در نیمه نهایی هر دو نماینده ایران حاضر باشند. اکنون هم به انرژی مثبت تمامی مردم برای دستیابی به سهمیه حضور در فینال نیاز داریم و مطمئنم استقلالی‌ها نیز حامی ما خواهند بود.

آخرین دربی برای تو چندان خوشایند نبود. اکنون بار دیگر در آستانه دربی هستیم. نظرت درباره بازی روز پنجشنبه چیست؟

دربی یک بازی متفاوت از سایر بازی‌هاست که شرایط دو تیم پیش از بازی و رتبه‌شان در جدول تعیین کننده تیم برنده بازی نیست و تیمی که جایگاه بالاتری دارد لزوماً پیروز نمی‌شود. امیدوارم یک بازی خوب و جوانمردانه شاهد باشیم و تماشاگران دو تیم از دیدن آن لذت ببرند و ۳ امتیاز بازی هم اگر شد به پرسپولیس برسد.

اما تصویرت بعد از ناکامی و دریافت گل از استقلال به سوژه طرفداران رقیب تبدیل شد. چقدر برای جبران آن انگیزه داری؟

در دربی همه بازیکنان سعی دارند بهترین عملکردشان را ارائه دهند و بهترین بازی را در ترکیب تیم داشته باشند ولی اشتباه هم گاهی پیش می‌آید و بزرگترین بازیکنان دنیا هم اشتباه می‌کنند و حتی گل به خودی می‌زنند. امیدوارم در بازی این هفته بازی خوبی برای تیم انجام دهم و همه تلاشم را می‌کنم که بهترین بازی ممکن را انجام دهم.

شجاع خلیل زاده که همیشه در کری خوانی استاد است، برای رقیب چه کری در آستانه دربی دارد؟

دوست ندارم حرفی بزنم که حساسیت ایجاد شود ولی قشنگی فوتبال به همین کری خواندن‌هایش است. حتی خود ما بازیکنان بیرون زمین با هم رفاقت داریم و داخل زمین تا می‌توانیم برای هم کری می‌‌خوانیم. این کری‌ها تا جایی که به بی‌احترامی کشیده نشود خوب است و موجب قشنگی فوتبال می‌شود. از هواداران دو تیم هم می‌خواهم که از بازی لذت ببرند و تا می‌توانند برای هم کری بخوانند ولی کوچکترین بی احترامی به حریف نکنند چرا که این مسائل چهره زشتی به فوتبال می‌دهد و زیبنده نیست.

با توجه به عملکرد در فاز تهاجمی و سود بردن از قدرت سرزنی چقدر امیدوار به گلزنی در دربی هستی؟

نمی‌توانم قول گلزنی بدهم. من پستم دفاع است و وظیفه اصلی‌ام مراقبت از دروازه پرسپولیس است ولی اگر فرصتی برایم پیش بیاید برایم باعث افتخار است که موجب خوشحالی هواداران پرسپولیس شوم. در کل مهم این است که برنده شویم و هرکسی قسمتش بود و توانست گل بزند. اما تمام تلاشم را خواهم کرد که در این بازی برای تیمم ابتدا در فاز تدافعی موفق باشم و در نهایت هم در فاز تهاجمی بتوانم به دیگر بازیکنان کمک کنم. شاید احمد نوراللهی روی کرنر توانست مرا صاحب موقعیت کند و علیپور با تاثیر خود مرا در تیر دوم صاحب موقعیت کند و گل هم زدم! (خنده) در نهایت اما امیدوارم یک بازی زیبا از سوی هر دو تیم شاهد باشیم. یک فضای هیجان انگیز و کاملا رقابتی از سوی هواداران روی سکوها. باور کنید ما هم از کری خوانی لذت می‌بریم اما نباید مسیر به سمت فحاشی و الفاظ زشت برود و هیچکس از این اتفاق خوشحال نمی‌شود. همانطور که ما برای هواداران احترام قائل هستیم امیدوارم آنها نیز تنها به زیبایی و جذابیت فوتبال کمک کنند و محیط استادیوم از فحاشی خالی و از کری جذاب پر و پر و پر باشد.

پاسخی بگذارید