کشتی آزاد جوانان در اسلواکی
تاریخ: ۹:۴۵ :: ۱۳۹۷/۰۷/۰۲
نام نویسنده: مهدی رضی
مقام سوم ایران با حضور ۶ مازندرانی / ۲ مدال سهم کشتی گیران مازندرانی

تیم ایران با کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز به مقام سوم رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان در اسلواکی رسید که مازندرانی ها موفق به کسب دو مدال شدند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

خبرگزاری فارس مازندران – سرویس ورزشی / رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان روزهای ۳۰ شهریور تا اول مهرماه در شهر ترناوا کشور اسلواکی برگزار شد که در پایان تیم ایران توسط عباس فروتن در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت، امیرحسین مقصودی در وزن ۶۵ کیلوگرم به مدال نقره رسید و ابوالفضل هاشمی در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شد.
تیم ایران با کسب ۹۸ امتیاز در این رقابت ها به عنوان سوم رسید و تیم های روسیه و آمریکا به ترتیب با کسب ۱۸۲ و ۱۱۵ امتیاز اول و دوم شدند.

مازندران  با  ۶ کشتی گیر در این پیکارها حضور داشت که در پایان فقط موفق به کسب دو مدال شد.

نتایج کشتی گیران مازندرانی در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا علیجان زاده جویباری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل آندری ژلپ از اوکراین با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف آمریکایی، علیجان زاده از دور رقابت ها کنار رفت و چهاردهم شد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم مهدی عشقی جویباری در دور نخست در مصاف با ارطغرل قهوه چی از ترکیه با نتیجه ۷ بر ۵ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، عشقی از دور رقابت ها کنار رفت و شانزدهم شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم امیرحسین کاووسی کلاردشتی در دور اول مقابل گادجی مراد گادجیف از آذربایجان با نتیجه ۱۸ بر ۷ مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. کاووسی ابتدا در این گروه با نتیجه با نتیجه ۱۰ بر صفر تینو ریتینگر از آلمان را مغلوب کرد و در کشتی بعد نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد استپان لیلیک از اوکراین گذشت و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار مقابل واسیلی دیاکون از مولداوی با نتیجه ۱۰ بر ۹ شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم علی سوادکوهی ساروی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر مارتین هورینیک از اسلواکی را شکست داد اما در دور بعد مقابل ساچین راتهی قهرمان آسیا از هند با نتیجه ۴ بر ۴ شکست خورد و با توجه به اینکه حریف هندی در مرحله نیمه نهایی مقابل کشتی گیر آذربایجانی مغلوب شد، سوادکوهی از مسابقات حذف و نهم شد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم ابوالفضل هاشمی جویباری در دور نخست دین اسلامبک تالایبیک اولو از قرقیزستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل آندری هیکا از اوکراین با نتیجه ۸ بر ۲ پیروز شد و در دور سوم شوتارو یامادا از ژاپن را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. هاشمی در این مرحله مقابل عارف اوزن از ترکیه با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این مرحله مقابل دیمور میگنیشویلی از گرجستان با نتیجه ۶ بر ۵ به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم عباس فروتن بابلی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل ارهان یایلاجی از ترکیه با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید. وی در دور سوم سانجیت از هند را با نتیجه ۷ بر ۲ مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. فروتن در این مرحله مقابل کوخ خوگایف از روسیه با نتیجه ۱۱ بر یک به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه ۱۱ بر صفر علیشیر یرگالی از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

همچنین محسن دلیری مربی ساروی هم در میان اعضای کادر فنی حضور داشت و نخستین رقابت بزرگ خودش را تجربه کرد.
رده بندی نفرات برتر به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- احمد ادریس اف (روسیه) ۲- ناوین (هند) ۳- داتون فیکس (آمریکا) و آرسن هاروتونیان (ارمنستان) … ۱۴- رضا علیجان زاده (ایران)
۶۱ کیلوگرم: ۱- عباس گادجی ماگومدوف (روسیه) ۲- راماز تورمانیدزه (گرجستان) ۳- سیرباز تالگات (قزاقستان) و وازگن توانیان (ارمنستان) … ۱۶- مهدی عشقی (ایران)
۶۵ کیلوگرم: ۱- ساین کازیریک (روسیه) ۲- امیرحسین مقصودی (ایران) ۳- اریک آروشانیان (اوکراین) و نیکولای گراهمز (مولداوی)
۷۰ کیلوگرم: ۱- حاجی مراد گادجیف (آذربایجان) ۲- رازامبک جمال اف (روسیه) ۳- برادی برگ (آمریکا) و واسیلی دیاکون (مولداوی) ۵- امیرحسین کاووسی (ایران)
۷۴ کیلوگرم: ۱- مخی لویس (آمریکا) ۲- ابوبکر آباکاروف (آذربایجان) ۳- بات اردن بیامباسورن (مغولستان) و دیوید بیتانوف (روسیه) … ۹- علی سوادکوهی (ایران)
۷۹ کیلوگرم: ۱- هایاتو ایشیگورو (ژاپن) ۲- آرون بروکس (آمریکا) ۳- اورخان عباس اف (آذربایجان) و ادلان باتایف (اوکراین) … ۸- سجاد غلامی (ایران)
۸۶ کیلوگرم: ۱- عارف اوزن (ترکیه) ۲- دیپاک پونیا (هند) ۳- پاتریک زوروفسکی (مجارستان) و ابوالفضل هاشمی (ایران)
۹۲ کیلوگرم: ۱- عباس فروتن (ایران) ۲- علیشیر یرگالی (قزاقستان) ۳- ارهان یایلاجی (ترکیه) و اسخاب حمزاتوف (آذربایجان)
۹۷ کیلوگرم: ۱- ماگومدخان ماگومدوف (روسیه) ۲- زاچری الام (آمریکا) ۲- سریک باکیتخانوف (قزاقستان) و زوریکو اورتاشویلی (گرجستان) … ۷- سجاد عزیزی (ایران)
۱۲۵ کیلوگرم: ۱- سوسلان خینچاگوف (روسیه) ۲- الی مدهات عبدبرقوت (کانادا) ۳- حسن بای رحیم اف (آذربایجان) و سامهان جبرائیل اف (مولداوی) ۵- امیر یاری (ایران)

رده بندی تیمی: ۱- روسیه ۱۸۲ امتیاز ۲- آمریکا ۱۱۵ امتیاز ۳- ایران ۹۸ امتیاز ۴- آذربایجان ۹۱ امتیاز ۵- هند ۸۴ امتیاز ۶- قزاقستان ۶۶ امتیاز ۷- مولداوی ۶۵ امتیاز ۸- ترکیه ۶۲ امتیاز ۹- گرجستان ۵۷ امتیاز ۱۰- اوکراین ۴۸ امتیاز

پاسخی بگذارید