تاریخ: ۱۷:۴۷ :: ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
نام نویسنده: مرتضی خالقی

استقلالی ها برای داشتن شانس صعود خود به مرحله بعد لیگ قهرمانان آسیا نیاز به پیروزی پرگل برابر السد دارند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

این اتفاق وقتی سخت تر به نظر می رسد که بدانیم این تیم تا ۴ روز مانده به شروع این بازی حساس ۷ بازیکن اصلی خود را در اختیار نخواهد داشت. استقلال در بازی رفت برابر السد در ورزشگاه آزادی با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد اما این بدان معنی نیست که شفر و تیمش برای بازی برگشت ناامید باشند و سرمربی استقلال در طول روزهای گذشته تلاش زیادی کرده است که به بازیکنانش القا کند که آنها می توانند در بازی برگشت همه چیز را جبران کنند.

اما آنچه برنامه های شفر را با تهدید جدی روبرو کرده است حضور بازیکنان پرتعداد در تیم ملی ایران و البته طارق  همام در تیم ملی عراق است که باعث شده آبی ها بدون ۷ بازیکن اصلی خود این روزها تمرینات خود را در زمین صنایع دفاع برگزار کنند.

در حال حاضر به جز طارق همام که در اردوی تیم ملی عراق حضور دارد، سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، وریا غفوری و علی کریمی برای بازی دوستانه برابر ازبکستان در اردوی تیم ملی حضور دارند و با این شرایط طبیعی است که برنامه تمرینی استقلال در آستانه بازی با السد با چالش جدی روبرو شده است.

هرچند سازمان لیگ بازی هفته ششم استقلال برابر نفت مسجد سلیمان را لغو کرده است اما نباید فراموش کرد این تیم زمان بسیاری کمی برای آماده شدن برای بازی با السد خواهد داشت.

تیم ملی ایران روز سه شنبه با ازبکستان بازی می کرد و در بهترین حالت ملی پوشان استقلال روز بیست و یکم شهریور ماه به ایران برخواهند گشت و آنها می توانند با حضور در تمرین آبی ها ریکاوری کنند.

با این شرایط بازیکنان ملی پوش استقلال از روز بیست و دوم شهریور ماه می توانند تمرین تاکتیکی انجام بدهند و تنها با ۴ جلسه تمرین خود را آماده بازی با السد کنند.

با این شرایط باید منتظر ماند و دید شفر چه تصمیمی برای ترکیب تیم خود برابر السد می گیرد و آیا از تمام بازیکنان ملی پوش خود در این بازی استفاده می کنند یا نه چرا که آبی ها در حساس ترین مقطع فصل دو سوم ترکیب اصلی خود را در اختیار تیم ملی قرار داده اند.

شفر پیش از این تجربه بازگشت های بزرگ در تیم های مختلف را داشته است اما شاید هرگز با چنین پدیده ای روبرو نبوده است که در فاصله ۵ روز تا مهمترین بازی فصل دو سوم بازیکنانش را در اختیار نداشته باشد و این برنامه آماده سازی آبی ها را با چالش جدی روبرو کرده است.

پاسخی بگذارید