تاریخ: ۱۰:۰۷ :: ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
نام نویسنده: سیاوش زارع
سه مدال طلای کشتی پهلوانی به ایران رسید

تیم ملی کشتی پهلوانی ایران با کسب ۳ مدال طلای محمد نادری، امید حسن تبار و جابر صادق زاده به عنوان قهرمانی بازیهای جهانی عشایر در قرقیزستان دست یافت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رقابت های کشتی پهلوانی سومین دوره بازی های جهانی عشایر با حضور ۴۸ کشتی گیر از ۲۶ کشور دنیا در سه وزن در شهر چولپان آتا کشور قرقیزستان برگزار شد که در پایان تیم ایران با کسب ۳ مدال طلا به عنوان قهرمانی رسید.

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمد نادری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم کشتی گیری از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کشتی گیر آذربایجانی به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. نادری در دیدار پایانی مقابل حریف قرقیزستانی به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۰ کیلوگرم امید حسن تبار دور نخست حریف قزاقستانی را از پیش رو برداشت وی در دور بعد مقابل حریف قرقیزستانی به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. حسن تبار در این مرحله با شکست حریفی از کشور چین راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی حریفی از کشور ترکمنستان را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم جابر صادق زاده در دور نخست حریفی از کشور لیتوانی را مغلوب کرد وی در دور بعد نیز کشتی گیری از تاجیکستان را از پیش رو برداشت، صادق زاده در دور سوم مقابل نماینده کشور بلغارستان به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز نودار کورتانیدزه از کشور گرجستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. صادق زاده در این دیدار کشتی گیری از کشور مغولستان را شکست داد و مدال طلا را از آن خود کرد./مهر

پاسخی بگذارید