تاریخ: ۱۲:۲۷ :: ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
نام نویسنده: سیاوش زارع
فرصت‌های مهاجم تاتنهام برای معافیت از خدمت سربازی

مهاجم کره‌ای تیم فوتبال تاتنهام سه فرصت پیش روی خود برای معافیت از خدمت سربازی دارد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،تیم‌های فوتبال زیر ۲۳ سال کره جنوبی و ژاپن به فینال بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی راه یافته‌اند، دیداری که قرار است شنبه برگزار شود تا چهره قهرمان مسابقات فوتبال هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی مشخص شود. این بازی اما فرصت مناسبی برای سون هیونگ‌مین است تا با قهرمانی در این رقابت‌ها از خدمت سربازی معاف شود.

هیونگ‌مین ۲۶ ساله به همین دلیل خاص بود که با کسب اجازه از مدیران باشگاه تاتنهام و کادرفنی اسپرزها، در بازی‌های آسیایی تیم زیر ۲۳ سال کره را همراهی کرد. مدت زمان خدمت سربازی در کره جنوبی ۲ سال است و ملی‌پوش کره هم در تلاش است تا با قهرمانی در بازی‌های آسیایی شامل این معافیت شود، اما در صورتی که تیم زیر ۲۳ سال کره به این عنوان نرسد، دو شانس دیگر برای معافیت از خدمت سربازی خواهد داشت.

نشریه «تایمز» خبر داد، در صورت قهرمانی تیم فوتبال زیر ۲۳ سال کره در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸، هیونگ‌مین نیز به طور خودکار از خدمت سربازی معاف می‌شود، اما در صورتی که آنها مغلوب ژاپن شوند، مهاجم تاتنهام این فرصت را خواهد داشت تا شانس دیگر خود برای معافیت از سربازی را با تیم ملی کره جنوبی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امتحان کند.

بر اساس این گزارش؛ باشگاه تاتنهام اجازه حضور سون هیونگ‌مین در مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ را نیز صادر کرده و در صورت ناکامی کره در کسب عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها، این مهاجم کره‌ای این فرصت را هم دارد که با حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ شانس خود را برای معافیت سربازی با کسب عنوان قهرمانی امتحان کند.

هیونگ‌مین ماه گذشته میلادی قرارداد پنج ساله جدیدی را با تاتنهام امضا کرد./تسنیم

پاسخی بگذارید