تاریخ: ۱۳:۳۱ :: ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
نام نویسنده: مرتضی خالقی

قهرمان کاراته ایران با ناداوری مدال طلای وزن منهای ۶۰ کیلوگرم را از دست داد تا با ناراحتی روی سکو برود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

امیرمهدی زاده قهرمان جهان در فینال بازی‌های آسیایی اندونزی به مصاف ساوانگسری رفت و در شرایطی عجیب ۹ بر ۷ جدال را به نماینده میزبان واگذار کرد و به مدال نقره بسنده کرد. این اتفاق در حالی رقم خورد که ناداوری عجیبی علیه او شد و حتی گفته می شود رییس جمهور اندونزی که در سالن حضور داشت، نقش زیادی در گرفتن مدال طلای مهدی زاده و اهدای آن به هم وطن خودش داشته است.

مهدی زاده خودش بعد از این اتفاق گفته است: «من باید با چند نفر مبارزه کنم؟ فقط با حریفم مبارزه نمی کردم. متاسفانه ۴، ۵ امتیاز به او می دادند و حرکات من هیچ امتیازی در پی نداشت. می شد پیش بینی کرد؛ متاسفم. به نظرم می توانست اتفاقات دیگری رقم بخورد و از این مسائل جلوگیری کنیم. متاسفانه زورم به رییس جمهور اندونزی و داوران نرسید.»

با توجه به اینکه ایران و اندونزی در جدولی مدالی بازی های آسیایی با هم رقابت می کنند، مدال طلای این وزن از کاراته بسیار اهمیت داشت که شرقی ها این رقابت را با شرایطی عجیب به سود خود رقم زدند.

نکته قابل توجه رفتار مهدی زاده روی سکوهای قهرمانی بود. او که باید مدال نقره اش را از رییس جمهوری اندونزی دریافت می کرد، در هنگام مواجهه با او کاملا ناراحتی اش را نشان داد و بعد از اینکه مدال بر گردنش انداخته شد، خیلی سریع آن را در آورد تا دلخوری شدیدش را عیان کند.

مهدی زاده حتی به درخواست قهرمان اندونزیایی هم برای دست دادن جواب رد داد و حتی به او نگاه هم نکرد که متوجه دراز شدن دست این کاراته کا شود. حالا اهالی ورزش ایران امیدوارند حسرت این یک طلا را در پایان رقابت ها برای چهارم شدن در جدول بازی ها نخوریم.

 

 

 

پاسخی بگذارید