تاریخ: ۱۹:۱۰ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
نام نویسنده: مرتضی خالقی

گل شماره ۶ هزار بارسا در دیدار پایانی فصل گذشته مقابل رئال سوسیداد به ثمر نرسید و نوبت به ثمر رسیدن آن به دیدار اول بارسا در این فصل افتاد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

لیونل مسی در دقیقه ۶۴ دیدار مقابل آلاوس، موفق شد گل شماره ۶ هزار بارسا در لالیگا را به ثمر برساند.

یک دهه پیش، ستاره آرژانتینی در سال ۲۰۰۹ موفق شده بود گل شماره ۵ هزار باشگاه را در لالیگا به ثمر برساند و حالا پس از ۹ سال و ۶ ماه و ۱۷ روز توانست گل شماره ۶ هزار را نیز بزند. در این یک دهه، بارسا در امر گلزنی بسیار موفق ظاهر شده و بیشتر این موضوع را مدیون ستاره آرژانتینی است. در حقیقت بین گل ۴ هزار تا ۵ هزار، ۱۳ سال طول کشید تا رکورد ثبت شود.

اولین گل تاریخ بارسا توسط پاررا در تاریخ ۱۲ فوریه ۱۹۲۹ مقابل راسینگ به ثمر رسید. او در آن بازی دو گل به ثمر رساند. حدود ۲۱ سال بعد، مارکو آرلیو موفق شد گل شماره هزارم باشگاه را به ثمر برساند . او ۲۲ سال داشت و در آن سال خیلی درخشان ظاهر شد، هر چند که به خاطر جنگ، بازی‌های آن سال تحت شرایط ویژه ای برگزار می‌شد.

در تاریخ ۱۲ ژانویه ۱۹۶۴ یعنی ۱۳ سال بعد، پدرو زابایا موفق شد در جریان پیروزی ۴-۰ مقابل والنسیا، گل شماره ۲ هزار را به ثمر برساند. ۱۸ سال بعد بود که کوین توانست گل شماره ۳ هزار را بزند، او در تاریخ ۲۴ ژانویه ۱۹۸۲ توانست در جریان پیروزی ۴-۳ بارسا مقابل کاستیون این رکورد را ثبت کند. بارسا در آن سال به قهرمانی لیگ نزدیک شد ولی در نهایت موفق نشد.

۱۴ سال پس از آنکه گل شماره ۳ هزار به ثمر رسید، نوبت گل شماره ۴ هزار بود که در جریان پیروزی ۴-۱ بارسا مقابل والنسیا به ثبت رسید. دو رکورد بعدی نیز به نام مسی ثبت شد که اولی ۱۳ سال به طول انجامید و دومی ۹ سال.

 

پاسخی بگذارید