10 اثر برتر برگزیده شد
تاریخ: ۱۵:۲۹ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
نام نویسنده: علی احمدی
برگزاری اختتامیه جشنواره ملی عکس «فوتبال و زندگی» +  تصاویر

۱۰ اثر برتر جشنواره ملی عکس «فوتبال و زندگی» با برگزاری اختتامیه در ساری، مشخص شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،به‌مناسبت هفته خبرنگار، مراسم تجلیل از اصحاب رسانه و همچنین اختتامیه نخستین جشنواره ملی عکس «فوتبال و زندگی» با حضور بهروان رئیس هیأت فوتبال مازندران، خلردی و بوداغی نواب رئیس هیأت، مهدوی رئیس اداره ورزش و جوانان میاندورود، ییلاقی مشاور مدیرکل و مسؤول روابط عمومی اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران، اربابی رئیس اسبق هیأت فوتبال مازندران، پیشکسوتان و اصحاب رسانه فوتبالی برگزار شد.

* توجه ویژه فیفا به کمیته رسانه

رئیس هیأت فوتبال مازندران در ابتدای مراسم اظهار کرد: اگر ورزش در عمق جامعه و خانواده می‌رود، به‌دلیل تلاش اصحاب رسانه است.

​غلامرضا بهروان افزود: شما افتخارآفرینان را در قاب خود جای می‌دهید و به جامعه معرفی می‌کنید.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین کمیته‌های فیفا در چند سال قبل کمیته انضباطی و کمیته برگزاری بود، گفت: در حال حاضر کمیته رسانه از نظر فیفا ارزش دیگری دارد و می‌گویند رسانه رکن اصلی ورزش فوتبال است.

رئیس هیأت فوتبال مازندران گفت: شما خبرنگاران یک پشتیبان بزرگ در ورزش هستید و یقیناً با کمک رسانه‌ها می‌توان فضای سالمی را در ورزش انجام داد.

این مسؤول در خصوص نخستین جشنواره عکس فوتبالی با عنوان فوتبال و زندگی بیان کرد: یک فکر نو از سوی روابط عمومی هیأت فوتبال استان به بنده بوده و با مشورت دوستان و هم‌فکری این فکر نو را استقبال کردیم و خدا را شکر با استقبال خوبی از سوی اصحاب رسانه و عکاسان خبری همراه بود و به‌صورت ملی برگزار شده که این باعث افتخار ما و ورزش مازندران است.

* جشنواره ملی عکس فوتبالی یک ایده‌ای نو در کل کشور بود

علی کاوه استاد عکاسی ایران و یکی از قدیمی‌ترین پیشکسوتان عرصه رسانه کشور، در این مراسم ضمن تقدیر از برگزاری چنین جشنواره‌ای در استان مازندران تأکید کرد: برگزاری این جشنواره یک ایده‌ای نو بود که باید از برگزارکننده‌ها بابت راه‌اندازی چنین جشنواره بزرگی در سطح کشور تقدیر کرد.

وی افزود: آثار خوبی در این جشنواره به‌دست ما رسید که توسط گروه عکاسان برتر کشور مورد کارشناسی قرار گرفت تا در نهایت برترین‌ها را در بین ۴۰۰ عکس ارسال‌شده انتخاب کردیم.

این پیشکسوت عرصه رسانه خواستار حمایت مهندس بهروان از عکاسان ورزشی شد و تصریح کرد: تقاضا داریم در کشور قانونی ایجاد شود تا عکاسان بتوانند در استادیوم‌ها راحت‌تر تصاویر خودشان را به ثبت برسانند و کمتر مورد اذیت و آزار قرار بگیرند.

* تجلیل از خانواده شهید عکاس

 با هماهنگی‌ بسیج ورزشکاران مازندران، در ابتدای این مراسم از خانواده شهید مدافع حرم عکاس و مستندساز هادی باغبانی تجلیل به‌عمل آمد.

* حواشی

* در این مراسم از شعبان وفایی‌نژاد، حسن ترحمی و سایر پیشکسوتان عرصه رسانه به‌صورت ویژه تقدیر شد.

* از آبتین علی‌نیا عکاس ناشنوای مازندرانی نیز به‌دلیل زحمات و تلاش‌هایش در طول این سال‌ها، تقدیر شد.

* از ۱۰ اثر برگزیده نخستین جشواره ملی عکس «فوتبال و زندگی» نیز رونمایی شد و ۳ نفر برتر توسط علی کاوه رئیس هیأت داوران معرفی شدند.

* سیدولی شجاعی‌لنگری از کیاسر ساری رتبه نخست جشنواره را کسب و مبلغ ۷۰۰ هزار تومان به همراه لوح و تندیس ویژه جشنواره را دریافت کرد.

* رضا رقیمی از قائم‌شهر هم رتبه دوم جشنواره را کسب و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به همراه لوح و تندیس ویژه را دریافت کرد.

* مهدی ایمانی از آذربایجان شرقی هم رتبه سوم جشنواره را کسب و مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به همراه لوح و تندیس ویژه را دریافت کرد.

* در پایان مراسم نیز به‌مناسبت ۲۲ مردادماه، سالروز تولد بهروان رئیس هیأت فوتبال مازندران را جشن گرفتند.

* ۱۰ اثر برتر نخستین جشنواره به ترتیب

انتهای پیام/۳۱۴۱/ح

پاسخی بگذارید