به روایت تصویر ؛
تاریخ: ۱۰:۱۰ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
نام نویسنده: سیده رُجا شجری
از تجلیل متفاوت اصحاب رسانه و خانواده شهید عکاس تا برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره ملی عکس فوتبال و زندگی

به مناسبت هفته خبرنگار مراسم تجلیل از اصحاب زحمتکش رسانه و همچنین مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی عکس فوتبال و زندگی در سالن همایش کانون وکلای مرکز استان برگزار شد .

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،به مناسبت هفته خبرنگار، مراسم تجلیل از اصحاب رسانه وهمچنین اختتامیه نخستین جشنواره ملی عکس “فوتبال و زندگی” در حضور مهندس بهروان رئیس هیات فوتبال استان مازندران، خلردی نایب و بوداغی نواب رئیسان هیات و همچنین مهدوی رئیس اداره ورزش و جوانان میاندورود، ییلاقی مشاور مدیرکل و رئیس روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان مازندران، اربابی رئیس اسبق فوتبال مازندران و پیشکسوتان و کلیه اصحاب رسانه ی فوتبالی در سالن همایش کانون وکلای مرکز استان مازندران برگزار شد. نکته جالب توجه این مراسم که با سایر تجلیل ها تفاوت داشت، مراسم سراسر تجلیلی بود که در آن خبری هم از نشست خبری نبود .

توجه ویژه فیفا به کمیته رسانه

 غلامرضا بهروان رئیس هیات فوتبال مازندران در ابتدای مراسم تجلیل از اصحاب رسانه و آئین اختتامیه جشنواره عکس فوتبال و زندگی اظهار داشت: اگر ورزش در عمق جامعه و خانواده می رود، بخاطر تلاش اصحاب رسانه است.

وی افزود:شما افتخار آفرینان را در قاب خود جای میدهید و به جامعه معرفی میکنید .

بهروان با بیان اینکه یکی از مهمترین کمیته های فیفا در چندسال قبل کمیته انضباطی و کمیته برگزاری بود گفت :در حال حاظر کمیته رسانه از نظر فیفا ارزش دیگری دارد و می گویند رسانه رکن اصلی ورزش فوتبال است.

رئیس هیات فوتبال استان مازندران گفت:شما خبرنگاران یک پشتیبان بزرگ در ورزش هستید و یقینا با کمک رسانه ها میتوان فضای سالمی را در ورزش انجام داد.

وی در خصوص نخستین جشنواره عکس فوتبالی با عنوان فوتبال و زندگی گفت:یک فکر نو از سوی روابط عمومی هیات فوتبال استان به بنده بوده و با مشورت دوستان و هم فکری این فکر نو را استقبال کردیم و خداروشکر با استقبال خوبی از سوی اصحاب رسانه و عکاسان خبری همراه بوده و به صورت ملی برگزار شده که این باعث افتخار ما و ورزش مازندران است.

جشنواره ملی عکس فوتبالی یک ایده نو ای در کل کشور بود

علی کاوه استاد عکاسی ایران و یکی از قدیمی ترین پیشکسوتان عرصه رسانه کشور، در این مراسم ضمن تقدیر از برگزاری چنین جشنواره ای در استان مازندران اظهار داشت: برگزاری این جشنواره یک ایده نو ای بود که باید از برگزار کننده ها بابت راه اندازی چنین جشنواره بزرگی در سطح کشور تقدیر کرد.

وی افزود : آثار خوبی در این جشنواره به دست ما رسید که توسط گروه عکاسان برتر کشور مورد کارشناسی قرار گرفت تا در نهایت برترین ها را در بین ۴۰۰ عکس ارسال شده انتخاب کردیم.

این پیشکسوت عرصه رسانه خواستار حمایت مهندس بهروان از عکاسان ورزشی شد و افزود : تقاضا داریم در کشور قانونی ایجاد شود تا عکاسان بتوانند دراستادیوم ها راحت تر تصاویر خودشان را به ثبت برسانند و کمتر مورد اذیت و آزار قرار بگیرند.

تجلیل از خانواده شهید عکاس اقدام جالب توجه هیات فوتبال

 با هماهنگی ها و پیگیری های سید جواد حسینیان مسئول بسیج ورزشکاران استان مازندران، در ابتدای این مراسم از خانواده شهید باغبانی شهید عکاس تجلیل بعمل آمد. در ۱۴ آذر سال ۶۲ سومین فرزند خانواده باغبانی، در بهشهر متولد شد. نامش را هادی گذاشتند. به دلیل شغل پدر به بندر ترکمن منتقل شدند. بعد از ۶ سال زندگی در بندر ترکمن، باز بخاطر کار پدر راهی فیروزکوه شدند.هادی از ۸ سالگی به عضویت بسیج درآمد و فعالیت فرهنگی خود را آغاز کرد. هادی از نوجوانی علاقه خاصی به مستندسازی داشت و از همان موقع دوربین به دست میگرفت. سوژه اولین فیلم مستند هادی، پدرش بود. هادی از رفتن پدرش به محل کار فیلم کوتاهی تهیه کرد. به این شکل اولین فعالیت مستندسازی هادی کلید خورد. بعدها که بزرگتر شد به کلاس های حوزه هنری بابلسر رفت و بعد از گذراندن دور ه های آموزشی، به صورت حرفه ای این کار را دنبال کرد.باغبانی در دومین سفر به سوریه برای ساخت مستند در ۲۸ مرداد ۹۲، در آخرین جنایت گروه‌های تروریستی مخالفان حکومت بشار در درگیری‌های مناطق حاشیه‌ای دمشق توسط تروریست‌های تکفیری جبهه النصره درگذشت. در تاریخ ۳۱ مرداد سال ۹۲، وی در گلزار شهدای امامزاده ابراهیم (ع) بابلسر به خاک سپرده شد. فرماندار بابلسر، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان، سازمان بسیج مستضعفین و علی خامنه ای، رهبر ایران، از جمله کسانی هستند که برای درگذشت وی پیام داده اند.

حواشی :

*** در این مراسم از شعبان وفایی نژاد ، حسن ترحمی ، جمشید گراییلی و سایر پیشکسوتان و قدیمی های عرصه رسانه  به صورت ویژه تقدیر شد.

*** از آبتین علی نیا عکاس ناشنوای استان مازندران نیز به دلیل زحمات و تلاش هایش در طول این سال ها ویژه تقدیر شد .

*** از ۱۰ آثار برگزیده نخستین جشواره ملی عکس فوتبال و زندگی نیز رونمایی شد و ۳ نفر برتر توسط علی کاوه معرفی شدند .

*** ولی شجاعی لنگری از کیاسر رتبه نخست جشنواره را کسب کرد و مبلغ ۷۰۰ هزار تومان به همراه لوح و تندیس ویژه جشنواره را دریافت کرد.

*** رضا رقیمی از قائمشهر هم رتبه دوم جشنواره را کسب کرد و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به همراه لوح و تندیس ویژه را دریافت کرد.

*** مهدی ایمانی از آذربایجان شرقی هم رتبه سوم جشنواره را کسب کرد و مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به همراه لوح و تندیس ویژه را دریافت کرد.

*** در پایان مراسم نیز ، به مناسبت ۲۲ مرداد ماه، حاضرین تولد مهندس بهروان رئیس هیات فوتبال مازندران را جشن گرفتند.

*** ۱۰ اثر برتر نخستین جشنواره ملی عکس فوتبال و زندگی نیز معرفی شدند :

تصاویری از مراسم تجلیل از اصحاب رسانه

پاسخی بگذارید