چالش های خونه به خونه مازندران در شروع لیگ یک
تاریخ: ۹:۰۷ :: ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
نام نویسنده: مهدی غلامی
از فرصت سوزی های مالکان تا شایعه حضور افاضلی و دین محمدی !

فصل جدید مسابقات لیگ دسته یک فوتبال باشگاه های ایران درفصل۹۷- ۹۸ درحالی از ۲۰ مردادماه شروع می شودکه مسئولان تیم خونه به خونه بابل هنوز سرمربی را انتخاب نکردند و فهرست بازیکنان این تیم نیزتکمیل نشده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،خونه به خونه که در چند سال اخیر عنوان متمول ترین تیم لیگ یکی را یدک می کشید، با کم شانسی والبته گل شماری کمتر نسبت به تیم نساجی قائمشهر از صعود مستقیم به عنوان تیم دوم به لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور بازماند، موضوعی که دست مایه گلایه را برای مدیران خونه به خونه از فدراسیون وهمسایه های قائمشهری در چند ماه گذشته فراهم کرده بود.
مسئولان این تیم امیدوار بودند با نتیجه‌بخش بودن شکایت‌هایشان به جای نساجی لیگ‌ برتری شوند ، موضوعی که از نظر مسئولان فدراسیون فوتبال و دیگر دست اندرکاران این رشته ورزشی محملی برای رسیدگی نداشت.
قاسم حسن‌زاده مالک باشگاه خونه به خونه درآستانه نخستین بازی خانگی تیم نساجی مازندران درلیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور در بیانیه خود به انتقاد از فدراسیون فوتبال پرداخته و لذا از حضور در فصل جدید لیگ دسته یک فوتبال باشگاه های کشور انصراف داد.
اقدامی که برخی کارشناسان معتقد بودند که مالک باشگاه خونه به خونه قصد داشت، حساسیت وتوجه مسئولان اجرایی مازندران و نیز فدراسیون فوتبال را به سمت این باشگاه برگرداند.
همزمان با این پیامدها، انتقال وفروش امتیاز تیم خونه به خونه به دیگر استانهای کشور نیز مطرح وحتی پای برخی مشتریان پروپاقرص از استانهای کردستان وحتی آذربایجان غربی نیز بازها مطرح شده بود، تا جایی که شورای اسلامی شهر و شهرداری بابل در نشستی با مالکان تیم خونه به خونه با قول ضمنی برای کمک مالی به این باشگاه، انها را متقاعد کردند که تیمشان را برای چهارمین سال پیاپی در لیگ یک نگهدارند.
** فرصت سوزی که سودی برای خونه به خونه ندارد
در این حال برخی کارشناسان معتقدند که مالکان باشگاه خونه به خونه می توانستند در مدت زمانی که پیگیر مباحث مربوط به احقاق حقی که به دنبال آن بودند، تمرینات این تیم را برگزار کرده چرا که در صورت برنده شدن آنها دراین پرونده، بدون تیم کامل و اماده حضور در لیگ برتر بی معنی بود.
‘محمد کاملی’، یکی از پیشکسوتان فوتبال مازندران دراین باره گفت: با روندی که باشگاه خونه به خونه در این فصل درپیش گرفته و هنوز سرمربی خود را انتخاب نکرده و بیشتر بازیکنان اصلی وکلیدی فصل گذشته خود را نیز از دست داده، نمی توان در لیگ انتظار معجزه داشت.
وی ادامه داد، البته انتظار بر این بود که مدیران باشگاه خونه به خونه حداقل جذب بازیکنان وسرمربی جدید را چه برای لیگ برتر ویا دسته یک دراختیار داشتند ودر سویی دیگر میدان به امورات خود می پرداختند.
این پیشکسوت فوتبال مازندران اضافه کرد، بهرحال وضعیت پیش آمده برای تیم خونه به خونه که دراین فصل تنها نماینده مازندران درلیگ دسته یک نیز محسوب می شود، مورد توجه مسئولان ورزشی استان بوده و هماننداراده ای که برای تیم نساجی در شروع پیش از فصل در امر بازسازی ورزشگاه وطنی قائمشهر داشتند، برای خونه به خونه نیز اهتمام داشته باشند، تا حداقل سرمایه گذار ومالک باشگاه با دلگرمی بیشتری به کار خود ادامه دهد.

دو گزینه جدی برای هدایت تیم خونه به خونه
مالکان این تیم شهرستانی از روز گذشته فهرستی از سرمربیان شاخص و شناخته شده فوتبال را روی میز گذاشته اند تا شانس خود را با نام هائی چون ‘ هومن افاضلی ‘ سرمربی سابق تیم ملی امید و ‘ سیروس دین محمدی ‘ ملی پوش سابق باشگاه استقلال تهران برای فصل جدید مسابقات لیگ دسته یک امتحان کنند.
درهمین حال یکی از افراد مطلع به مالک باشگاه خونه به خونه با تایید مذاکرات مسئولان باشگاه با ‘ افاضلی و دین محمدی’ گفت، که روز جمعه نشست هایی با این مربی برگزار شده اما هنوز گزینه نهایی و انتخاب باشگاه نشدند.
وی که خواست نامش ذکر نشود، درگفت وگو با ایرنا افزود: ظرف یک یا دو روز آینده سرمربی جدید تیم خونه به خونه نیز مشخص خواهد شد.
وی اضافه کرد که چند بازیکن فصل گذشته که با تیم خونه به خونه قرارداد داشتند، دراین تیم ماندند وبرخی بازیکنان امید این باشگاه نیز به تیم بزرگسالان اضافه شدند ودرنهایت چند بازیکن دیگر نیز تا پیش از شروع فصل به این تیم اضافه خواهند شد.
وی اذعان کرد، که متاسفانه زمان خیلی زود برای باشگاه خونه به خونه گذشت و اینکه سرمربی جدید وبازیکنان به نحوی در یک هفته باقی مانده تا لیگ دسته یک به هماهنگی خواهند رسید، باید صبر کرد وآرزوی موفقیت برای تنها نماینده مازندران درمسابقات امسال داشت.
فصل جدید مسابقات لیگ دسته یک فوتبال باشگاه های ایران باحضور ۱۸ تیم از روز ۲۰ مردادماه با برگزاری ۹ مسابقه درشهرهای مختلف شروع می شود.
تیم خونه به خونه تنها نماینده مازندران در چهارمین سال حضور خود دراین مسابقات در هفته نخست دربابل میزبان تیم ملوان بندرانزلی است.

پاسخی بگذارید