هفته دوم لیگ برتر فوتبال کشور ؛
تاریخ: ۲۲:۱۵ :: ۱۳۹۷/۰۵/۱۲
نام نویسنده: مهدی رضی
اولین امتیاز لیگ برتری نساجی در تبریز ثبت شد / توقف جان توشاک برابر شاگردان نکونام + حواشی

هفته دوم لیگ برتر فوتبال کشور عصر امروز در شهرهای مختلف کشور پیگیری شد که در این روز نساجی به اولین امتیاز لیگ برتری اش دست یافت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،هفته دوم لیگ برتر فوتبال کشور عصر امروز در شهرهای مختلف کشور پیگیری شد که در یکی از مهمترین دیدارهای این هفته تیم پر ستاره تراکتور سازی تبریز به مصاف نماینده مازندران تیم فوتبال نساجی رفت.

ترکیب تراکتورسازی تبریز :

محسن فروزان- محمد طیبی علی عبدالله‌زاده محمد اهل‌شاخه یوسف سیدی رضا شربتی علی طاهران(۵۹- مهدی مهدی‌پور) علیرضا نقی‌زاده دانیال اسماعیلی‌فر(۷۴- احسان پهلوان) هری فوریستر(۵۴- یوکیا سوگیتا) آنتونی استوکسپ

سرمربی: جان توشاک

ترکیب نساجی مازندران :

حامد لک فرشاد فرجی مجتبی ممشلی مهرداد عبدی حمیدرضا دیوسالار حامد شیری محمد آبشک سجاد آشوری سید محمد میری(۸۰- امید سینگ) شاهین مجیدی محمد عباس‌زاده(۶۴- محمدمهدی نظری)

سرمربی: جواد نکونام

در حالی که تراکتورسازان در این دیدار از داشتن هوادارانشان محروم بودند، اما در نیمه نخست این دیدار تراکتور سازان توپ و میدان را در اختیار داشتند تا اینکه موفق شدند در دقیقه ۴۰ توسط بازیکن خارجی خودشان به گل برسند. در دقیقه ۴۰ این دیدار آنتونی استوکس توپ در فاصله‌ای حدودا ۳۰ متری با جای گذاشتن عبدی و شوت زمینی ناگهانی و تماشایی دروازه نساجی را قبل از اتمام نیمه اول باز کرد که در این صحنه اشتباه فاحش حامد لک هم در به ثمر رسیدن این گل از راه دور کم بی تاثیر نبود.

اما در نیمه دوم این دیدار نساجی بازی را بهتر از حریف آغاز کرد و فشار زیادی روی دروازه تراکتورسازی ایجاد کرد. در حالی که نکونام از عباس زاده رضایت کافی نداشت، او را در دقیقع ۶۵ از زمین بازی بیرون کشید و نظری را جایگزینش کرد. نظری خوش قدم بود سبب شد تعویض نکونام طلایی شود. ارسال در عرض دیوسالار از جناح چپ زمین را محمدمهدی نظری، کمتر از دو دقیقه بعد از ورودش به زمین با ضربه بغل پا تبدیل به گل تساوی نساجی کرد تا نساجی هم اولین گلش در لیگ برتر را به ثمر برساند و هم اولین امتیاز لیگ برتری اش را از قدرتمندترین تراکتور چند سال اخیر کسب کند.

در ادامه این دیدار فشار های تراکتوری ها اثری نداشت و در نهایت بازی با نتیجه تساوی یک یک به پایان رسید تا شاگردان نکونام از تبریز دست پر خارج شوند.

 

شرح گل

تراکتورسازی ۱ – نساجی ۰ (دقیقه ۴۰: آنتونی استوکس): توپ در فاصله‌ای حدودا ۳۰ متری به آنتونی استوکس، مهاجم ایرلندی و خرید جدید تراکتور رسید که او با جای گذاشتن عبدی و شوت زمینی ناگهانی و تماشایی دروازه نساجی را قبل از اتمام نیمه اول باز کرد.

 

تراکتورسازی ۱ – نساجی ۱ (دقیقه ۶۶: محمدمهدی نظری): ارسال در عرض دیوسالار از جناح چپ زمین را محمدمهدی نظری، کمتر از دو دقیقه بعد از ورودش به زمین با ضربه بغل پا تبدیل به گل تساوی نساجی کرد.

 

لحظات حساس

دقیقه ۵: شوت روی پای عباس‌زاده از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه تراکتورسازی در میانه راه به بازیکنان خودی که در منطقه آفساید بود، برخورد کرد.
دقیقه ۹: شوت پشت محوطه اسماعیلی‌فر با اختلاف کمی از کنار دروازه نساجی به بیرون رفت.

دقیقه ۱۱: ارسال زمینی تند و تیز سیدی را فرجی سراسیمه به اوت زد.
دقیقه ۱۳: سانتر آبشک از روی ضربه ایستگاهی سمت راست زمین با عبور از مقابل پای بازیکنان دو تیم به اوت رفت.

دقیقه ۲۳: استوکس بعد از دریافت ارسال دقیق فوریستر، شوت‌زنی کرد که ضربه او راهی به دروازه نساجی نداشت.
دقیقه ۲۶: اشتباه عجیب طیبی در مهار توپ، میری را در موقعیت تک به تک قرار داد که او بعد از جای گذاشتن فروزان پاس به عقب داد ولی در ادامه شوت عباس‌زاده از روی دروازه تراکتور به بیرون رفت.

دقیقه ۳۳: پاس بلند به پشت مدافعان نساجی، سجاد آشوری را در موقعیت خوبی قرار داد ولی شوت او به تور کنار دروازه تراکتورسازی برخورد کرد.
دقیقه ۳۴: ارسال اسماعیلی‌فر و ضربه پشت سر فوریستر از کنار دروازه نساجی راهی اوت شد.

دقیقه ۴۵: شوت فنی آبشک از روی ضربه آزاد راه دور که با خطای عباس‌زاده به سود نساجی اعلام شده بود را فروزان با شیرجه زمینی راهی اوت کنار زمین کرد.
دقیقه ۱+۴۵: ارسال آبشک از جناح چپ نزدیک بود تبدیل به موقعیت خطرناکی شود که ضربه سر اهل‌شاخه مانع از رسیدن توپ به مهاجمان نساجی شد و در ادامه فروزان توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۴۶: شوت راه دور مهاجمان نساجی به راحتی در اختیار فروزان قرار گرفت.

دقیقه ۵۹: استوکس با فرار سریع به دنبال ایجاد موقعیت بود که همراه با تکل فرجی خود را روی زمین انداخت تا پنالتی بگیرد ولی کرمانشاهی، داور مسابقه دستور به ادامه بازی داد.
دقیقه ۶۰: ارسال توپ به مقابل دروازه تراکتور را میری نزدیک بود روی دفع اشتباه عبدالله‌زاده تبدیل به گل کند که در صحنه مشکوک به پنالتی برای نساجی، داور خطا اعلام نکرد تا بازی به جریان بیافتد.

دقیقه۶۴: شوت بی‌دقت استوکس از کنار دروازه نساجی به بیرون رفت.
دقیقه ۶۵: سجاد آشوری باز هم یک موقعیت عالی از دست داد و این بار پاس در عمق زیبای آبشک را نتوانست در موقعیت تک به تک تبدیل به گل کند تا فروزان با خروج به موقع و واکنش خوب توپ را در اختیار بگیرد.
دقیقه ۷۴: ممشلی با تکل عالی مقابل شوت محکم نقی‌زاده ایستادگی کرد تا توپ او در چارچوب قرار نگیرد.

دقیقه ۷۷: ارسال عالی مهدی‌پور از روی ضربه آزاد میانه زمین و ضربه اهل شاخه را حامد لک با واکنشی دیدنی جمع کرد.
دقیقه ۷۸: پاس در عمق دیدنی سوگیتا به استوکس رسید که حرکت او به سمت خط عرضی زمین و پاس این بازیکن را مدافعان نساجی دفع کردند.

 

در حاشیه

* تراکتورسازی در نخستین میزبانی لیگ هجدهم به دلیل محرومیت فصل قبل، از حضور تماشاگران برابر نساجی محروم است.
* ترکیب تراکتور در بازی امروز نسبت به مسابقه ابتدایی فصل سه تغییر داشته که علی اسماعیلی، مهدی مهدی‌پور و احسان پهلوان جای خود را به رضا شربتی، هری فوریستر و آنتونی استوکس داده‌اند.
* شربتی را رفع مشکل انجام بازی برای تراکتورسازی، در ترکیب امروز تیمش قرار گرفته است.
* نساجی نسبت به دیدار هفته اول فصل تنها یک جابه‌جایی در ترکیب داشته که سید محمد میری جانشین محمدعرفان معصومی شده است.

پاسخی بگذارید

نظرات کاربران (1)

  1. حسن

    خاک برسر این فوتبال و نکونام و همه بزرگان فوتبال . تف بر این فوتبال که همه با تبانی و نامردی رقم می خورد
    خدا ارحم الراحمینه