لیگ فوتبال ساحلی تک قطبی شده
تاریخ: ۱۰:۱۱ :: ۱۳۹۷/۰۵/۱۱
نام نویسنده: تحریریه
حسینی: برگزاری منظم اردوهای تیم ملی مهمترین نقطه قوت فوتبال ساحلی ایران است

برترین دروازه‌بان فوتبال ساحلی جهان گفت: از نظر من تنها نقطه قوت فعلی فوتبال ساحلی ایران برگزاری بسیار خوب و منظم اردوهای تیم ملی زیر نظر اوکتاویوست.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سیدپیمان حسینی، برترین دروازه‌بان جام جهانی و دروازه‌بان سال ۲۰۱۷ جهان اظهار داشت: از زمان بازگشت مارکو اوکتاویو به تیم ملی فوتبال ساحلی خوشبختانه اردوهای‌مان نظم و انضباط بسیار خوبی پیدا کرده است. بی‌تردید این آرامش چند ماه اخیر در تیم ملی را مدیون کادرفنی تیم ملی هستیم و از ابتدای سال تمرکز کاملی روی تمرینات تیم ملی داشته‌ایم.

وی ادامه داد: در این بین کمیته فوتبال ساحلی برنامه‌ریزی‌های بسیار خوبی دارد و طبق برنامه اعلام شده دو اردوی خارجی نیز برای سال جاری درنظر گرفته شده است، چراکه امسال دو رویداد مهم جام بین قاره‌ای و مسابقات قهرمانی آسیا را در پیش داریم. در دو کشور پرتغال و برزیل بازیکنان بزرگی مشغول به فعالیت هستند و بازی با باشگاه‌های حاضر در این دو کشور به دلیل اینکه بازیکنان بزرگی دارند، به آماده‌سازی تیم بسیار کمک خواهد کرد.

حسینی افزود: در حال حاضر لیگ فوتبال ساحلی کشور تک قطبی شده است و یک تیم با هشت الی ۹ ملی‌پوش در صدر و بقیه تیم‌ها در سطحی پایین‌تر قرار دارند. در واقع قهرمان لیگ فوتبال ساحلی حتی پیش از شروع مسابقات مشخص است و به همین دلیل بازی در لیگ کمکی به آماده‌سازی بازیکنان ملی‌پوش نمی‌کند، چراکه اصلاً مسابقات رقابتی نیست. از نظرم تنها نقطه قوت فعلی، برگزاری بسیار خوب و منظم اردوهای تیم ملی زیر نظر اوکتاویوست.

دروازه‌بان سال فوتبال ساحلی جهان با تأکید بر نیاز به اردوهای خارجی گفت: اردوهای داخلی تنها راه آماده‌سازی‌مان است، اما اینکه پس از جام جهانی ۲۰۱۷ باهاما تاکنون تنها سه بازی تدارکاتی در پرشین کاپ داشته‌ایم، اصلاً خوب نیست. البته در پرشین کاپ هم جوان‌های تیم در این مسابقات حضور داشتند تا عملکرد آنها از سوی کادرفنی بررسی شود. به هرحال فوتبال ساحلی در جهان به سرعت درحال رشد است و برای باقی ماندن در جمع بزرگان باید با تیم‌های قدرتمند و بازیکنان سطح بالا رقابت داشته باشیم، اما این شرایط به هیچ وجه در داخل کشور ممکن نیست، چون حضور بازیکنان خارجی در لیگ ایران هزینه‌بر است و از طرفی هم محدودیت حضور تنها دو بازیکن خارجی از امسال اعلام شده است، در حالی که این محدودیت برای تیم‌ها از نظر داشتن بازیکن ملی‌پوش رعایت نمی‌شود و به طور مثال تیم خوب پارس جنوبی دارای هشت ملی‌پوش است.

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ساحلی درباره مسابقات پیش روی این تیم بیان کرد: مسابقات جام بین قاره‌ای جهان را در آبان پیش رو داریم. تنها راه برای اینکه عملکرد خوبی در جام بین قاره‌‌ای داشته باشیم، شرکت و استفاده حداکثری از اردوی پرتغال و بازی تدارکاتی با باشگاه‌های قدرتمند این کشور است.

وی در پایان گفت: در حال حاضر در رده سوم رنکینگ جهانی هستیم که این دستاورد به دلیل زحمات و برنامه‌ریزی‌های هفت سال اخیر بوده است. اگر می‌خواهیم روند موفق فعلی را با کادرفنی کاربلد تیم ملی ادامه بدهیم باید طبق برنامه‌های مشخص شده گام برداریم.

پاسخی بگذارید