تاریخ: ۲۰:۳۴ :: ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
نام نویسنده: مرتضی خالقی

برترین دروازه بان فوتبال ساحلی جهان گفت: سطح مسابقات لیگ بسیار معمولی است و برای حفظ موفقیت تیم ملی نیاز به بازی‌های دوستانه سطح بالا داریم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، به نقل از  سایت رسمی فدراسیون فوتبال، سیدپیمان حسینی برترین دروازه بان جام جهانی و دروازه بان سال ۲۰۱۷ جهان، گفت: از زمان بازگشت “مارکو اوکتاوی” به تیم ملی فوتبال ساحلی خوشبختانه اردوهایمان نظم و انضباط بسیار خوبی پیدا کرده است. بی تردید این آرامش چند ماه اخیر در تیم ملی را مدیون کادرفنی تیم ملی هستیم و از ابتدای سال تمرکز کاملی روی تمرینات تیم ملی داریم.
وی در ادامه گفت: در این بین کمیته فوتبال ساحلی برنامه ریزی های بسیار خوبی دارد و طبق برنامه اعلام شده دو اردوی خارجی نیز برای سال جاری درنظر گرفته شده است. چرا که امسال دو رویداد مهم جام بین قاره ای و مسابقات قهرمانی آسیا را در پیش داریم. در دو کشور پرتغال و برزیل بازیکنان بزرگی مشغول به فعالیت هستند و بازی با باشگاه های حاضر در این دو کشور به دلیل اینکه بازیکنان بزرگی دارند، به آماده سازی تیم بسیار کمک خواهد کرد.
حسینی در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر لیگ فوتبال ساحلی کشور تک قطبی شده است و یک تیم با هشت تا ۹ ملی پوش در صدر و بقیه تیم ها در سطحی پایین تر قرار دارند. در واقع قهرمان لیگ فوتبال ساحلی حتی پیش از شروع مسابقات مشخص است و به همین دلیل بازی در لیگ کمکی به آماده سازی بازیکنان ملی پوش نمی کند، چرا که اصلا مسابقات رقابتی نیست. از نظرم تنها نقطه قوت فعلی، برگزاری بسیار خوب و منظم اردوهای تیم ملی زیر نظر “اوکتاویو” است.
دروازه بان سال فوتبال ساحلی جهان با تاکید بر نیاز به اردوهای خارجی، گفت: اردوهای داخلی تنها راه آماده سازیمان است اما اینکه پس از جام جهانی ۲۰۱۷ “باهاما” تا کنون تنها سه بازی تدارکاتی در پرشین کاپ داشتیم اصلا خوب نیست. البته در پرشین کاپ هم جوان های تیم در این مسابقات حضور داشتند تا عملکرد آنها از سوی کادرفنی بررسی شود. به هرحال فوتبال ساحلی در جهان به سرعت درحال رشد است و برای باقی ماندن در جمع بزرگان باید با تیم های قدرتمند و بازیکنان سطح بالا رقابت داشته باشیم، اما این شرایط به هیچ وجه در داخل کشور ممکن نیست، چون حضور بازیکنان خارجی در لیگ ایران هزینه بر است و از طرفی هم محدودیت حضور تنها دو بازیکن خارجی از امسال اعلام شده است درحالی که این محدودیت برای تیم ها از نظر داشتن بازیکن ملی پوش رعایت نمی شود و بطور مثال تیم خوب پارس جنوبی دارای هشت ملی پوش است.
دروازه بان تیم ملی فوتبال ساحلی درخصوص مسابقات پیش روی تیم ملی عنوان کرد: مسابقات جام بین قاره ای جهان را در آبان پیش رو داریم. تنها راه برای اینکه عملکرد خوبی در جام بین قاره ای داشته باشیم، شرکت و استفاده حداکثری از اردوی پرتغال و بازی تدارکاتی با باشگاه های قدرتمند این کشور است.
وی در پایان، گفت: در حال حاضر در رده سوم رنکینگ جهانی هستیم که این دستاورد به دلیل زحمات و برنامه ریزی های هفت سال اخیر بوده است. اگر می خواهیم روند موفق فعلی را با کادرفنی کاربلد تیم ملی ادامه بدهیم باید طبق برنامه های مشخص شده گام برداریم.

پاسخی بگذارید