مباشری دروغ می‌گوید
واکنش تند مسؤولان باشگاه سازنده الهیار به معاون باشگاه استقلال

موضوع انتقال الهیار صیادمنش به استقلال همچنان یکی از خبرهای بحث‌انگیز در نقل و انتقالات تابستانی لیگ هجدهم است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،هادی مباشری معاون باشگاه استقلال در آخرین صحبت‌هایش در خصوص جذب الهیار صیادمنش گفت: «حق رشد صیادمنش را پرداخت کردیم و مشکلی برای بازی کردن او وجود ندارد.

الهیار صیادمنش برگه رسمی فسخ قرارداد با مُهر باشگاه سایپا و فدراسیون فوتبال را دارد، ما امروز حق رشد صیادمنش را برای باشگاه شمالی که او را به تیم سایپا فرستاد، پرداخت کردیم.

از طرفی، دفاعیات خود را به کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال ارسال می‌کنیم، مشکلی برای بازی کردن صیادمنش وجود ندارد و تا زمانی که پرونده باز است، باشگاه سایپا هم می‌تواند پیگیر شکایت خود باشد».

این صحبت‌های مباشری صدای اعتراض مازندرانی‌ها را در آورد تا جایی که مسؤولان باشگاه پدیده ساری که به‌عنوان باشگاه سازنده الهیار خواستار شفاف‌سازی مسؤولان باشگاه استقلال و سایپا شدند.

علی شفاهی مدیر باشگاه پدیده ساری در واکنش به صحبت‌های اخیر باشگاه‌های استقلال و سایپا در خصوص انتقال الهیار صیادمنش در گفت‌وگویی با خبرنگار ما، اظهار کرد: این بازیکن از سن ۱۲ سالگی در باشگاه پدیده ساری حضور داشت و در تمامی رده‌های نونهالان، نوجوانان و جوانان از حضورش در تیم پدیده استفاده می‌شد.

وی ادامه داد: با توجه به استعدادی که در این بازیکن نهفته بود، ما این بازیکن را پرورش داده‌ایم و به تجربیات خوبی دست پیدا کرد تا اینکه به اردوی تیم ملی رفت و بازیکن جهانی شد و همچنین یکی از ستاره‌های جام جهانی لقب گرفت.

شفاهی بیان کرد: به درخواست اولیای او و باشگاه سایپا، ما این بازیکن را به باشگاه سایپا دادیم، اما به شرط اینکه حق رشد این بازیکن را به ما پرداخت کنند، در این فصل، این بازیکن از باشگاه سایپا فسخ قرارداد کرده و به استقلال تهران پیوست، ما در جراید و رسانه‌ها خواندیم که گفتند: حق رشد باشگاه شمالی را پرداخت کرده‌ایم، در حالی تا همین لحظه ریالی به باشگاه پرداخت نشده است و باشگاه استقلال در این خصوص دروغ گفته است.

مدیر باشگاه پدیده ساری گفت: نامه‌ای را از طریق استان نوشتیم و به فدراسیون ارسال کردیم و این موضوع را با جدیت پیگیری خواهیم کرد و از حق خودمان نمی‌گذریم.

وی افزود: باشگاه سایپا در حالی مدعی گرفتن حق رشد شده که اصلاً این بازیکن در باشگاه آنها بازی‌ نکرده؛ این بازیکن از باشگاه پدیده به تیم ملی دعوت شد و در جام جهانی خوش درخشیده و تمامی مدارک این بازیکن در سازمان لیگ و در باشگاه ما موجود بوده که الهیار فقط برای پدیده ساری به میدان رفته و از این تیم درخشش پیدا کرده است.

شفاهی در پایان ضمن انتقاد از باشگاه سایپا عنوان کرد: قرار بود در سایپا با الهیار قرارداد بزرگسالان بندند که متأسفانه قرارداد رده پایه با این بازیکن بسته بودند، همین امر سبب شد تا الهیار در سایپا بازی نکند و با فسخ قرارداد به استقلال بپیوندد، توقع ما از مسؤولان باشگاه استقلال این است که شفاف صحبت کنند و به فکر تیم‌های سازنده باشند، این بازیکن وقتی در این سطح و در این سن و سال می‌درخشد، حتماً جایی پرورش دیده و زحمات زیادی برایش کشیده شده است، این باشگاه باید حق رشد این بازیکن را پرداخت کند تا انگیزه برای تیم‌های سازنده در کل کشور از بین نرود.

پاسخی بگذارید