تورنمنت بین المللی تکواندو-کره جنوبی
تاریخ: ۱۰:۴۷ :: ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
نام نویسنده: سیده رُجا شجری
مدال بر گردن دختر مازنی/ پوراسماعیل به نشان برنز بانوان دست یافتند

خدابنده و پوراسماعیل نمایندگان وزن ۷۳+ کیلوگرم تیم ملی تکواندو بانوان مدال برنز تورنمنت بین المللی کره جنوبی را از آن خود کردند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،تورنمنت بین‌المللی کره‌جنوبی از صبح روز چهارشنبه – ۲۷ تیرماه با حضور ۱۱۳۴ تکواندوکار در دو بخش پومسه و کیوروگی (رده‌سنی نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان) در سالن «هالا» ججو آغاز و امروز (دوشنبه – یکم مردادماه) به پایان می‌رسد.
اکرم خدابنده نماینده وزن ۷۳+ کیلوگرم تیم ملی کشورمان سنگین وزن کشورمان که پیش از این و طبق جدول قرار بود با نماینده کره‌جنوبی مبارزه کند به دلیل عدم حضور این هوگوپوش راهی مرحله یک‌چهارم شد. وی در این مرحله موفق شد «اسوتلانا اسیپوا» ازبک را ۷ بر ۵ از پیش رو برداشت.

اکرم در مرحله نیمه‌نهایی برابر «بیچ نا کیم» نماینده کره‌جنوبی نایب قهرمان آسیا ۲۰۱۸، نایب قهرمان گرندپری ۲۰۱۷ و نایب قهرمان بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۵ با نتیجه ۹ بر ۷ نتیجه را واگذار کرد و بر سکوی سومی ایستاد.

در ادامه این رقابت‌ها زهرا پوراسماعیل که پیش از این و طبق جدول قرار بود در ابتدا با چین و پس از آن با نپال مبارزه کند به دلیل عدم حضور این دو هوگوپوش راهی مرحله یک‌چهارم شد. زهرا در این مرحله موفق شد «چارلن ترائور» از ساحل عاج دارنده مدال برنز قهرمانی آفریقا ۱۹ بر ۱۷ پیروز شود.
نماینده وزن ۷۳+ کیلوگرم در نیمه نهایی رو در روی «سائه بوم» کره‌ای دارنده مدال برنز و نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۷ و ۲۰۱۱، قهرمان آسیا ۲۰۱۶ و قهرمانی بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۷ قرار گرفت و ۱۲ بر ۲ نتیجه را واگذار کرد تا بر سکوی سومی این دوره از رقابت‌ها بایستد.
هدایت این تیم برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی و زهرا حاجی وند به عنوان مربی است. زهرا افتخاری نیز به عنوان سرپرست در کنار تیم حضور دارد.
گفتنی است؛ این رقابت‌ها G2 است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۲۰، ۱۲ و ۷٫۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تکواندوکاران تعلق می‌گیرد.

 

پاسخی بگذارید